1 uwalnianie rodzin

 

Brick kiln (fabryki cegieł) to przykład współczesnego przejawu niewolnictwa. Pracują w nich ludzie, którzy zaciągnęli dług u bogatych właścicieli fabryk, zwykle na leczenie członka rodziny lub na posag dla córki, aby zapewnić dziecku udaną przyszłość. Kiedy nie są w stanie oddać pieniędzy, trafiają do fabryki cegieł, aby odpracować dług. System jest jednak tak skonstruowany, aby im się to nigdy nie udało. Wpadają w pułapkę ekonomiczną, z której przez całe życie nie mogą się wyplątać. Ich obciążenia przechodzą na dzieci. Każda z fabryk posiada ok. 60 rodzin, które na jej terenie mieszkają, pracują, chorują i umierają. Wbrew prawu pracują tam także małe dzieci, które nie chodzą do szkół.

Dług wynosi 500$ – 5.000$. Pomimo, że pracownicy rocznie generują dla swojego pracodawcy zysk rzędu 70.000$, to przez całe życie nie są w stanie się spłacić. Za dzień pracy rodzina otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 5$, które wystarczają na dwa posiłki i na nic więcej. Kiedy ci ludzie są chorzy lub pada deszcz nie otrzymują żadnych pieniędzy. W fabrykach często dochodzi do brutalnej przemocy wobec tych, którzy próbują podważać system pracy niewolniczej.

UWALNIAMY RODZINY ZA SPRAWĄ TEGO, ŻE SPŁACAMY ICH DŁUG U WŁAŚCICIELI FABRYK. NASTĘPNIE ZAPEWNIAMY IM MIEJSCE DO ZAMIESZKANIA, DOROSŁYM  PRACĘ, A DZIECI POSYŁAMY DO SZKÓŁ. W TAKI SPOSÓB ROZPOCZYNAJĄ NOWE ŻYCIE. ROBIMY TO BEZWARUNKOWO.

Poniższy raport szczegółowo opisuje na czym polega problem współczesnego niewolnictwa w Pakistanie:

https://fwjm.org/2018/08/30/pracownicy-fabryki-cegiel-niekonczaca-sie-walka/

Zagadnieniu wiele miejsca poświęcają światowe media:

https://www.bbc.com/news/av/world-asia-20629480/the-hardships-of-life-as-a-brick-kiln-worker-in-pakistan

http://edition.cnn.com/2009/WORLD/asiapcf/11/25/pakistan.bonded.labor/index.html

https://www.theguardian.com/world/2014/nov/04/pakistan-christian-couple-killed-alleged-blasphemy

https://www.aljazeera.com/indepth/features/2014/07/pakistan-kiln-workers-live-like-slaves-20147212238683718.html