V Archiwum 2

24 grudnia 2019

Ciuchowe szaleństwo! Z okazji świąt ponownie otrzymaliśmy od firmy LPP 14 wielkich kartonów nowych, markowych ubrań. Ponieważ dzieje się tak co roku, mamy pewną wprawę w ich dystrybucji. Staramy się je dostarczać osobom, które ciężko pracują, lecz ze względu na swoją sytuację nie mogą sobie pozwolić na odrobinę luksusu. Akcja bardzo się udała. Dziesiątki osób były przeszczęśliwe. Z pewnością święta dla nich były bardzo udane. Dziękujemy firmie LPP i Bogu za tę cudowną sposobność niesienia radości.

22 grudnia 2019

Wolność na święta! Z fabryki cegieł została dzisiaj wywieziona 31 rodzina. Stało się to dzięki dwóm kobietom z Polski, które w tym roku postanowiły zrobić sobie wyjątkowy prezent na święta. Zapragnęły podarować komuś wolność. Rodzice z czwórką małych dzieci i bratem mężczyzny są już we własnym mieszkaniu i po 7 latach ciężkiej pracy cieszą się wolnością. Jednak nie tylko o ciężką pracę chodziło, lecz przede wszystkim o to, że byli tam bici i prześladowani ze względu na wiarę w Jezusa Chrystusa.
Na zdjęciach zauważyliśmy, że jedno z dzieci jest poranione. Okazało się, że to wynik poparzenia. Ponieważ niedawno pewna osoba przekazała 500$ na leczenie biednych ludzi, naszą pomoc skierujemy w pierwszej kolejności dla tego małego chłopca. Jego rodzice są wzruszeni tym, jak wiele dobroci spotyka ich w tych dniach. Bóg jest dobry!

79676681_1041698496197154_4461184226867281920_n.jpg

20 grudnia 2019

Dwa tygodnie temu prowadziliśmy zbiórkę na prezenty dla dzieciaków z sierocińca MFH, którym się opiekujemy. Zbiórka zakończyła się wielkim sukcesem. Zebraliśmy 1.800 USD. Za te środki zakupiliśmy dla 14 dzieci buty, kurtki, bluzy, koszule, kołdry, pościel, piecyki, czapki, rękawiczki, drobne prezenty i jedzenie. Jedna z osób z własnej inicjatywy przesłała dodatkowo 500$ na leczenie dzieci. Był to gest niezwykle trafiony, bo kilkoro dzieci ma problemy zdrowotne.

Dzieci były niezwykle szczęśliwe z otrzymanych darów. Wszystkim darczyńcom przesyłają wielkie uśmiechy, uściski i całusy.

Szczerze? Chcielibyśmy wygrać w Lotto i zrobić więcej dla tych oraz innych dzieciaków i jedno jest pewne, że miałoby to sens.

IMG_0140.JPG

6 grudnia 2019

Od rana cieszy się wolnością rodzina pastora Shahzada, która wczoraj została wykupiona z niewoli dzięki zbiórce, którą prowadziliśmy 25 listopada. 30 rodzina! To wielka chwila dla nich i dla nas. Shahzad – młody człowiek z wielką determinacją przez 9 lat głosił dobrą nowinę w miejscu, w którym żył i pracował – w fabryce cegieł. Jego los wpisuje się w historię życia prześladowanych chrześcijan. Wielokrotnie próbowano w brutalny sposób próbowano zamknąć mu usta, ale wynik był taki, że dzięki niemu setki osób poznały Jezusa Chrystusa. Teraz będzie mógł pracować dla Boga w sposób nieskrępowany. Obecnie czekamy na zdjęcia z obecnego miejsca zamieszkania rodziny.

W imieniu rodziny dziękujemy następującym osobom za ich wolność:
Piotr D, Kościół „Jezus Żyje”, Agnieszka Ż-T, Wiesława N, Eugenia Z, Grzegorz T, Jerzy R, Justyna Sz, Agata N, Marta S, Monika A, Paweł O, Ludwika B, Grzegorz N, Alan J, Katarzyna N, Hanna G, Ewelina G, Jarosław Sz, Mirosław K, Wojciech W, Agnieszka K, Anna Ł, Marek S, Zofia J

Shahzad.jpg

4 grudnia 2019

Dostarczamy trzynasty motocykl i dziesiąty zestaw nagłaśniający, dzięki którym 2500 osób w odległych miejscach każdego dnia może usłyszeć dobrą nowinę o życiu w wolności, godności i nadziei.

15 listopada 2019

Dostarczamy dwunasty motocykl dla naszych pracowników pracujących w fabrykach cegieł.

74524002_576079203151466_702445500443394048_n.jpg

4 listopada 2019

Nie znalazła się rodzina, o której niedawno pisaliśmy. W to miejsce została wykupiona rodzina Saleema i Rehany (nr 29). Rodzice poprosili o pomoc, bo obawiali się o los swoich trzech dorastających córek. Już się nie muszą bać. Po 8 latach nieludzkiej pracy znajdują pod troskliwą opieką lokalnego kościoła. Wolność podarowała Ania.

3-10 listopada 2019

Odwiedzamy uwolnione rodziny, założone przez nas w fabrykach cegieł szkoły i wybudowane studnie. Rozdajemy żywność i zabawki. Głosimy dobrą nowinę.

IMG_0084.JPG

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły tę akcję: Obóz Na 100 Procent, KBwCh Syloe Malbork, KZ Dunamis Wrocław, KZ Starogard Gd, dzieci ze szkółki niedzielnej w Obornikach, Marcin Ch, Aram P, Neema R, Aleksandra Ł, Eugeniusz K, Agnieszka I, Tomasz H, Dorian G, Karol W, Wanda Sz, Eugeniusz K, Aleksandra Ł, Joanna S, Sylwia H, Justyna P, Elżbieta W, Neema R, Michał A, Aleksandra T, Stanisław K, Ewa P, Karolina P, Piotr P, Bartosz M

2 listopada 2019

Oddajemy do użytku drugą studnię. Będą z niej korzystali ludzie z trzech wiosek, ok. 200 rodzin. Dziękujemy sponsorowi z południa Polski, który ufundował bardzo wielu osobom dostęp do czystej wody i zdrowia.

21 października 2019

Nasza zbiórka sprzed kilku tygodni zakończyła się sukcesem. Dzisiaj z fabryki cegieł została wywieziona w bezpieczne miejsce rodzina Sardara. Stało się to po 14 latach katorżniczej pracy. Są wolni dzięki ludziom z Polski, którzy przejęli się ich losem. Rodzina trafiła do fabryki po tym jak ojciec zachorował na zapalenie wątroby. Jego stan często nie pozwał mu pracować przy produkcji cegieł. Mało, że był chory to dodatkowo spotykał się z przemocą ze strony właścicieli. Od dzisiaj cała piątka znajduje się pod opieką kościoła. Są najedzeni, bezpieczni i szczęśliwi. Mamy wpływ na świat!

Dziękujemy: Kamila O, Centrum Edukacji, Kościół Miłości i Mocy Jezusa, Łucja K, Anna B, Barbara Z, Jakub S, Sonia K, Bolesław B, Zofia J, Zbigniew G, Wojciech W, Sebastian M, Wanda Sz, Bogumiła D, Agnieszka O, Bogumiła D, Ewa M, Grzegorz M, Jan S, Sebastian M, Cecylia K, Barbara T, Maciej M, Anna Ł, Krzysztof P, Wiesława N, Dariusz M, Sławomir J, Szymon G, Jak K, Piotr W, Hanna G, Anita S, Bartosz M, Marek R, Ewa P, Janusz Ż, Dorian G, Lidia P, Piotr K, Liliana Sz, Krystyna R, Kamil K, Grzegorz N, Alan J, Aleksandra T, Neema R, Monika K, Dariusz M, Lucyna P, Agnieszka K, Roger Dz, Alicja N, Krzysztof S, Danuta K, Elżbieta R, Halina S, Zofia J, Martyna P, Wojciech W, Justyna R, Artur Z, Sebastian K, Szymon G, Małgorzata P, Anita S

1
2

17 października 2019

Dzisiaj dostarczyliśmy naszym współpracownikom sześć pierwszych zestawów nagłośnieniowych z niezależnym zasilaniem, które ufundowali przyjaciele z Polski. Rok temu dostarczyliśmy im jedenaście motocykli. Sprzęt nagłaśniający będzie uzupełnieniem ich misyjnego wyposażenia. Kiedy mężczyźni osiągną pełną sprawność, będą głosili dobrą nowinę do 3.000 osób dziennie na terenach. Dzięki: Ela, Piotr, Kasia i Andrzej!

Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę!” (Rz 10,13-15).

1
3

2 października 2019

Arfak i jego żona Saba dzisiaj po południu zostali zabrani ze strasznego miejsca, w którym spędzili ostatnie trzy lata, do wynajętego dla nich mieszkania, w którym pozostaną pod opieką lokalnego kościoła. Arfak otrzyma wkrótce pracę. Jest inteligentnym człowiekiem. Może będzie kierowcą motorowej rikszy, albo będzie pracował w sklepie, fabryce lub na budowie. Wkrótce będzie wiadomo. Nie jest lekko o pracę. Pan jednak otwiera drzwi dla swoich dzieci.
Cieszymy się wielką radością młodego małżeństwa (rodzina nr 27), które zasługuje, by wieść normalne życie i być szczęśliwymi. Chwała Bogu za ludzi, którzy podarowali im wolność. Tym razem byli to członkowie Kościoła Chrześcijan Baptystów z Otwocka.

30 września 2019

Kilka godzin temu wywieźliśmy z fabryki cegieł rodzinę, która dzisiaj zyskała wolność. Aslam, Beema, Sonia i Muskan są już w swoim mieszkaniu. Oszołomieni i szczęśliwi. Przed laty rodzina zadłużyła się na operację syna, który ku rozpaczy rodziców zmarł. W fabryce urodziły się im dwie dziewczynki. Wszystko wskazuje na to, że od tej pory będą miały szczęśliwe dzieciństwo. Wkrótce po raz pierwszy w życiu w mundurkach i z plecakami pójdą do szkoły. Wolność rodzinie (nr 26) podarował Kościół Zielonoświątkowy Dunamis z Wrocławia. Ludzie o wielkich sercach.

Spróbuj! Nie bądź kibicem! Dzięki Waszemu wsparciu do tej pory udało się uwolnić 25 rodzin (118 osób, dwie kolejne są w trakcie), założyć 5 szkół (125 dzieci), zakupić 10 motocykli dla naszych współpracowników, maszyny do szycia, pralkę dla sierocińca, ubrania dla biednych dzieci, kilkaset Ksiąg, wybudować studnię dla 3.000 osób (wkrótce kolejna), zorganizować spotkania dla 13.000 ludzi. W realizacji projektów pomogło nam ok. 1000 osób! Nie chcemy jednak spoczywać na laurach. Możemy zrobić znacznie więcej. Właśnie przygotowujemy się do kolejnej wyprawy, podczas której wydarzą się jeszcze bardziej niesamowite rzeczy. Zachęcamy Ciebie do wsparcia tej akcji modlitwą i czynem. Potrzebujemy 29.000 zł (9.000 zł już mamy, bo zasilił nas obóz Na Sto Procent Leszka Korzenieckiego). Jeżeli jeszcze nigdy nie sponsorowałeś pracy na rzecz ludzi w dalekich krajach, spróbuj to zrobić. Doświadczysz błogosławieństwa. Bogu podoba się kiedy pomagamy tym, którzy nie mogą niczego dać w zamian.

Fundacja Wszystko Jest Możliwe
PLN PL56 1140 2004 0000 3302 7479 4194
USD PL60 1140 2004 0000 3512 0655 0125
Tytuł: Dobra Nowina

mBank S.A., Skr. Pocz. 2108, 90-959 LODZ 2
kod BIC/SWIFT mBanku: BREXPLPWMBK
SORT CODE/numer rozliczeniowy – 11402004

Jeżeli chciał(a)byś pomóc, ale potrzebujesz więcej szczegółów, zadzwoń: +48 695 401 246

Udostępnij, odpowiedz, skomentuj, postaw krok wiary!

„Ujmijcie się za sierotą i uciśnionym, wymierzcie sprawiedliwość nieszczęśliwemu i ubogiemu! Uwolnijcie uciśnionego i nędzarza, wyrwijcie go z ręki występnych!” (Ps 82,3.4).

31 sierpnia

A jest dzielnym, młodym pracownikiem. Prowadzi 250 osobowy k powstały w marcu zeszłego roku po spotkaniach, które tam prowadziliśmy. Jego praca jest wielkim wyzwaniem na wielu płaszczyznach. Jednym z notorycznych problemów był transport. Do wczoraj. Przekazaliśmy mu bowiem nowy, piękny motocykl, który bardzo usprawni jego usługę. Mężczyzna był niezwyle wdzięczny i szczęśliwy. Dzięki Kasia, że przyłożyłaś rękę do zorganizowania tej uczty.

69622701_722998364814006_8478311514418184192_n.jpg

27 sierpnia 2019

Przed chwilą dostarczyliśmy dwa kolejne motocykle dla naszych współpracowników. To wielka chwila dla nich i dla nas. Oni robią coś dla ludzi, a my robimy coś dla nich. W niekrępowany sposób będą mogli teraz podróżować do setek, a nawet tysięcy osób mieszkających w wioskach i fabrykach cegieł, wioząc im dobrą nowinę. Do tej pory dzięki Waszej ofiarności dostarczyliśmy na ten cel 9 motocykli. Dziesiąty wkrótce.

20 sierpnia 2019

Przeznaczyliśmy 2.000 zł na narzędzia, które zakupiliśmy w Polsce, a zawieźliśmy na Ukrainę, aby podarować członkom kościoła w Smiele. Narzędzia posłużą najpierw do naprawy dachu budynku kościoła, a następnie znajdą się na wyposażeniu ekipy, która dzięki nim rozpocznie efektywną działalność zawodową.

12 sierpnia 2019

Właśnie została uruchomiona nasza piąta szkoła! Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wierzymy, że te dzieciaki zmienią kiedyś na lepsze świat, w którym żyją. Liczymy na to, że kiedy będą dorosłe, cegły będą produkowane już na zupełnie innych, ludzkich warunkach. Szkołę ufundował Kościół Zielonoświątkowy z Przemyśla. Dzieciaki bardzo dziękują!

29 lipca 2019

Koniec cierpienia! To już czwarta rodzina w ciągu tygodnia, która opuściła fabrykę cegieł. Jezus powiedział, że przyszedł, aby uciśnionych wyprowadzać na wolność. Na mocy tych słów dzieją się rzeczy niezwykłe, wydające się niemożliwymi do wykonania. Ludzie, o istnieniu których nikt nie wiedzieli, którzy byli tak biedni że bardziej już nie można rozpoczynają nowe, wolne, szczęśliwe życie. Uratowała ich Boża miłość.
Varis i jego żona przez 9 lat wyrabiali we dwójkę limity cegieł, które byłyby mordercze nawet dla czterech osób. Zadłużyli się, bo byli głodni, a potem musieli zapłacić za poród i operację. Złe dni są już za nimi.

Wolność podarowali im: ERIC, Katarzyna N, Jolanta W, Anna R, KCh Nowe Pokolenie Gdynia, KZ Chełm, KZ Białopole, KZ Źródło Tarnów, Dom Modlitwy Bydgoszcz, Kościół Miłości i Mocy Jezusa Pana, Sandra K, Jakub S, Lidia P, Tomasz N, Piotr W, Lucyna Dz, Agnieszka K, Liliana Sz, Łukasz D, Elżbieta K, Teresa L, Kathrine L, Grzegorz N, Agnieszka Ś, Michał F, Zbigniew G, Danuta K, Aleksandra K, Alicja N, Tomasz S, Jan K, Bożena Ch, Katarzyna Ż, Daniel B, Włodzimierz T, Agnieszka K, Drian G, Erika H, Alan J, Anna Ł, Ewa P, Hanna G, Renata R, Ewa S, Aleksandra D, Artur Z, Jadwiga W, Anita S, Dominik O, Bogumiła D, Staszek J, Wanda Sz, Katarzyna S, Przemysław M, Eugeniusz K, Aneta S, Lidia P, Kamila Dz, Piotr W, Joanna H, Lucyna Dz, Agnieszka K, Michał W, Krzysztof M, Katarzyna D, Ewa W, Agnieszka K, Jakub S, Ewa H

29 lipca 2019

Tomasz G kilka kilka tygodni temu podsunął pomysł na to w jaki sposób można byłoby pomóc kolejnym osobom. Ufundował on maszynę do szycia, dla jednej z wyzwolonych kobiet, aby mogła zarabiać na życie szyjąc. Dzisiaj rano maszynę otrzymała Rehana – matka sześciorga dzieci. Do tej pory szyła na pożyczonej. Teraz będzie szyła na własnej. Była niesamowicie szczęśliwa, gdy ją dostała. Dziękujemy Tomasz!

Drugą maszynę, której zakup pochodzi ze zbiórki otrzymała kobieta o imieniu Mukhtiyara.

27 lipca 2019

W sobotę o godz. 16.00 z fabryki cegieł została zabrana na wolność kolejna rodzina. Kiedy nasi współpracownicy przybyli z pieniędzmi, właściciel fabryki się wściekł. Stracił darmową siłę roboczą, która rocznie generowała dla niego olbrzymie zyski. Nazir, jego żona i troje dzieci są już bezpieczni w nowej lokalizacji. Mają dach nad głową i wyżywienie. Wkrótce otrzymają normalną pracę, która zapewni im godne życie.

Wolność rodzinie podarowali: RENATA, MARIUSZ, CEZARY, Łucja K, KZ the Rock, Kościół Miłości i Mocy Jezusa Pana, Daniel K, Barbara K, Liliana Sz, Diana P, Beata M, Małgorzata J, Marek S, Agnieszka K, Michał F, Roger Dz, Ewa P, Bożena Ch, Bogumiła D, Halina S, Karol W, Staszek J, Zbigniew M, Tomasz T, Wanda Sz, Aleksandra D, Jolanta S, Renata R, Janusz M

25 lipca 2019

Późnym wieczorem z bardzo skromnym dobytkiem została wywieziona z fabryki cegieł rodzina Aslama. Po 13 latach katorżniczej pracy zabrano ich do wynajętego mieszkania. Jeszcze nie dociera do nich to, co się wydarzyło. Stali się wolnymi ludźmi, którzy odzyskali prawo decydowania o własnym losie. Jeńcy zostali wyprowadzeni na wolność, którą podarował im Kościół Jezusa Chrystusa Syjon z Rzeszowa.

19 lipca 2019

Dwie godziny temu, pomimo wakacji tutaj, wystartowaliśmy naszą kolejną szkołę tam. Już czwartą. Jesteśmy bardzo wzruszeni i szczęśliwi. Po raz kolejny potwierdza się prawdziwość słów piosenki: „Tyle w życiu masz, ile innym z siebie dasz”.

Szkołę ufundowali: EWA i ADAM B, Neema R, Aneta S, Eugeniusz K, Andrzej Sz, Damian Cz, Kryspin P, Jakub S

16 lipca 2019

Mamy środki na uwolnienie trzech kolejnych rodzin – Varisa (nr 23), Aslama (nr 24), Nazira (nr 25), na zakup maszyny do szycia dla jednej z wyzwolonych kobiet, na założenie kolejnej szkoły, a także na wsparcie dla czterech naszych współpracowników. Dziękujemy Wam, że uczestniczycie w tym szlachetnym dziele.

16 lipca 2019

Ostatnie  spotkanie pod Złotą Bramą w Gdańsku należało do jednego z najsubtelniejszych. Poziom kultury, szacunku i klasy był wzorcowy. W koncercie wystąpił na gitarze Jurek Dajuk z legendarnego zespołu Missio Musica z żoną Małgorzatą na pianinie oraz Marylą na skrzypcach. Nagłaśniał Piotr Jurago.

Katolicy, protestanci i muzułmanie z całego świata wspólnie słuchali muzyki polskiej i żydowskiej. Spotkanie z pewnością zostanie na długo zapamiętane.

10 lipca 2019

W dniach 28.06-10.07 odwiedzamy sześć polskich miast, w których nagłaśniamy problem współczesnego niewolnictwa i biedy na świecie. W Przemyślu udzielamy wywiadu dla Polskiego Radia Rzeszów. Występujemy podczas SLOT Art Festival. Opowiadamy o zaangażowaniu Polaków w niesienie pomocy tym, którzy doświadczają niesprawiedliwości. Rozumiemy czym ona jest. Otrzymujemy zaproszenia w kolejne miejsca. Nasz plan wyjazdów sięga już połowy grudnia.

IMG_0027
IMG_0032

28 czerwca 2019

Przed chwilą została uwolniona rodzina Akbira. Po sześciu latach cierpień zabraliśmy ich do nowego domu. Zagrożona ciąża i choroba dziecka były przyczyną dlaczego tam się znaleźli. W fabryce spotkali się z przemocą. Siłą byli zmuszani do nadludzkiej pracy. Akbir i Nasreen odpoczywają teraz. Mężczyzna otrzyma niedługo pracę, a dzieci pójdą do szkoły.

Wolność podarowali im: KZ CHARISMA LUBLIN, Helena A, Agnieszka S, Aleksander B, Michał F, Dariusz M, Maria N, Paweł Sz, Teresa Z, Elżbieta R, Barbara T, Anna N, Zbigniew G, Ewa P, MPS, Jan S, Katarzyna M, Małgorzata O, Agnieszka G, Erika H, Beata S, Grzegorz N, Dorota S, Aneta L-K, Eliza D, Anna K, Ewa S, Bartłomiej N, Jan K, Anna i Grzegorz Cz

28 czerwca 2019 Dzisiaj została oddana do użytku pierwsza wybudowana przez nas studnia. Znalazła się na skrzyżowaniu trzech wiosek. Będzie służyła ponad tysiącu rodzinom, które je zamieszkują. Odwiert ma ponad 80 m głębokości. Woda jest krystalicznie czysta. Większość chorób powstaje w wyniku picia zanieczyszczonej wody, która jest jedynie dostępna. Cieszymy się szczęściem ludzi, którzy natychmiast ruszyli, by pić czystą wodę. Mamy plany postawienia dziesięciu takich studni. Nieśmiało myślimy o setce. Marzymy o tysiącu.

27 czerwca 2019

Kolejna rodzina na wolności! Już czwarta w ciągu dwóch tygodni, którą uwolniliśmy. Po raz pierwszy nie napiszę ile lat spędzili w niewoli. Urodzili się w niej. Odziedziczyli ją od swoich rodziców. Ci młodzi chrześcijanie przez lata byli bici i poniżani. Dzisiaj zakończyła się ich gehenna. Kościół Genesis z Warszawy podarował im wolność. Obecnie znajdują się pod opieką lokalnej wspólnoty. Przebywają w wynajętym dla nich mieszkaniu. Chwalą Boga za wielkie szczęście, które ich spotkało.

25 czerwca 2019

Otwieramy naszą trzecią szkołę dla dzieciaków z fabryk cegieł. Wielka radość. Wielka satysfakcja. Wielka wdzięczność dla Ewy i Adama B, którzy ją ufundowali.

23 czerwca 2019

Kolejna rodzina na wolności. Po 27 latach katorżniczych robót z fabryki cegieł wyszedł Arif, jego dwie córki i syn. Wolność podarowała im Basia.

22 czerwca 2019

Przekazujemy kolejny motocykl dla naszych współpracowników, którzy pracują z niewolnikami w odległych fabrykach cegieł. Nasza flota liczy już 8 motocykli.

64655639_2398777430179955_1365042161170513920_n.jpg

21 czerwca  2019

Zakupiliśmy pralkę dla dzieciaków z sierocińca My Father’s Home, którym się opiekujemy.

20 czerwca 2019

Nasza pierwsza szkoła dla dzieci z fabryk cegieł rozpoczyna czwarty miesiąc działalności. Uczniowie przenieśli się niedawno z dworu do specjalnie wybudowanego dla nich pomieszczenia, w którym znajdują cień i w którym chłodzi ich wiatrak. Zaraz będą robić cegły, ale ich życie jest i tak znacznie lepsze niż kilku milionów ich rówieśników. Mają perspektywy. Uczą się, ktoś się nimi opiekuje i znają Boga.

64856740_2536489366375632_9120237970723438592_n

18 czerwca 2019

Radość od rana! Dla niektórych ludzi piekłem jest życie na ziemi. Przekonała się o tym rodzina Khalida, która wczoraj po 9 latach opuściła ceglany koszmar. Nasi posłańcy przynieśli im dobrą wiadomość, że zostali wykupieni. Uczynił to Jezus 2000 lat temu. Dzięki Niemu mają zapewnione życie wieczne. Wykupiło ich też polskie małżeństwo, dzięki któremu ostatnią noc przespali w swoim mieszkaniu. Już bez presji, krzyków i przemocy.

Uwolnienie rodziny wspomogli także: Barbara B, Eugeniusz K, KBwCh Syloe Malbork, Kościół Domowy w Koszalinie, Kościół Miłości i Mocy Jezusa, Agnieszka K, Piotr W, Michał W, Artur Z, Paweł Sz, Zbigniew G, Bogumiła D, Justyna O, Magdalena Ż, Joanna S-L, Anna Ł, Karol W, Andrzej Sz, Norbert P, Maciej P, Monika I, Zofia K, Anna i Bogdan S, Agnieszka K, Małgorzata K, Staszek J, Magdalena S, Liliana Sz, Izabela M, Lucyna Dz, Ewa W, Wiesława N, Anna Ł,Grzegorz Cz, Agnieszka W, Katarzyna R, Hanna G, Marta Cz, Neema R, Jan S, Jakub S, Maciej M, Karol, W, Ewa J, Jolanta S, Bogumiła D. Krzysztof F

65149313_678886239225219_6349347804053241856_n.jpg
64535964_2346543638702410_8434681552998236160_n.jpg

11 czerwca 2019

Pod Złotą Bramą na gdańskim Starym Mieście występuje z nami grupa z Ukrainy. Były mistrz w podnoszeniu ciężarów wygina pręty zbrojeniowe, prostuje podkowy, wbija gwoździe dłońmi i opowiada o tym jak Bóg go wyciągnął ze złego życia.

z5.JPG
IMG_0127.JPG

8 czerwca 2019

Podczas naszego spotkania grupa młodzieży z Brazylii gra, śpiewa i tańczy. Sprawiają, że ciepły wieczór pod Złotą Bramą robi się dodatkowo egzotyczny. Kilka osób opowiada o swoich trudnych życiowych doświadczeniach, które się zakończyły, gdy pozwolili Bogu zająć się nimi.

6 czerwca 2019

Właśnie odwiedziliśmy rodzinę mężczyzny o imieniu Mansha. Cała szóstka została uwolniona przez nas 12 marca tego roku, dzięki kochanym ludziom z KBwCh z Dębna, którzy ufundowali im wolność po 21 latach ciężkich robót. Byliśmy zdumieni tym, co ujrzeliśmy. Mężczyzna pracuje w fabryce. Młodsze dzieci chodzą do szkoły. Starsza dziewczyna uczy się krawiectwa. Zapytała nas czy dałoby radę zdobyć dla niej maszynę do szycia. To ciekawa prośba, bo dzień wcześniej zgłosiło się do nas małżeństwo, które dostało przekonanie, aby przekazać nam środki na taki właśnie cel. Jeszcze dzień wcześniej nie wiedzieliśmy, kto miałby ją otrzymać. Dzisiaj już wiemy. Bóg zna potrzeby i zaspokaja ja. To wszystko jest takie niesamowite!

62132043_1919593374812645_444768482253340672_n
4 Mansha

1 czerwca 2019

Od wielu tygodni nasze działania w P są blokowane. Modlimy się i mamy nadzieję, że wkrótce wznowimy pracę. Zadania oczekujące na realizację:

– wykup rodziny A
– zakup motocykla dla p P
– wsparcie dzieci z sierocińca (A, S, D, A, A)
– wykup rodziny H
– wybudowanie pierwszej studni
– zakup pralki dla sierocińca
– zakup dywanu dla sierocińca
– wsparcie dzieci z sierocińca (F, M)
– wykup rodziny A
– wykup rodziny K
– otworzenie 2 szkół
– zasiłek dla p Z
Łączny koszt zadań: 18.160 USD

30 maja 2019

Co za przywilej! Pomagamy naszej zaprzyjaźnionej organizacji Teen Challenge Elbląg. Do prowadzonego przez nich hostelu dla osób wychodzących z uzależnienia i bezdomności zakupujemy wyposażenie łazienki. Poznaliśmy kilku chłopaków, którzy wyszli z dna i przeszli przez ich program. Jesteśmy zauroczeni. Wyciąganie ludzi z dna to najpiękniejsza praca pod słońcem.

23 maja 2019

W dzisiejszym koncercie pod Złotą Bramą występuje z nami Arci. Ormianin, który pokochał i zamieszkał w Polsce.  Swoją radosną muzykę w rytmie reggae tworzy w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

60658954_2092683184366766_942158397011132416_n.jpg

7 maja 2019

Będą jaja! Dzieciaki z naszego sierocińca „My Father’s Home” otrzymały kilka dni temu niezwykły prezent – kury, które będą znosiły im zdrowe, świeże jajka. Bardzo się cieszą. Ich nieszczęśliwy los jest systematycznie poprawiany. Wyrwane z beznadziei najpierw znalazły bezpieczną przystań z łóżkiem, spokojem i regularnymi posiłkami. Poszły do szkoły. Gdy wybudowaliśmy im studnię, skończyły się problemy skórno-żołądkowe. Miesiąc temu wszystkie (13) zostały zaadoptowane przez polskich rodziców. W drodze do nich są pieniądze na pralkę i nowy, duży dywan, na którym spędzają większą część dnia. A teraz jajka! Co za wieści! Chwała Bogu za ludzi dobrej woli, dzięki którym te cuda mają miejsce.

29 kwietnia 2019

Szkoła w prezencie! Dzisiaj rano wystartowała nasza druga szkoła w fabryce cegieł. Czujemy przez skórę jak światło wkracza w ciemności. Modlimy się o te dzieciaki, aby nie musiały dzielić losu swoich rodziców. Edukacja da im szansę na lepsze jutro. Nie tylko o znajomość języka i matematyki chodzi, ale przede wszystkim o poznanie własnej wartości i swoich praw. Tego dla nich pragniemy, a nauczyciel Nadeem w osiągnięciu tego celu nam pomoże. Szkołę dzieciom podarowali Ela i Piotr H.

13 kwietnia 2019

Piekło pustoszeje! W sobotę o godz. 16.00 nasza 18 rodzina opuściła fabrykę cegieł. Tariq i Sana, młodzi ludzie, którzy trafili do niewoli z powodu ratowania nowonarodzonej córeczki, po 8 latach odzyskali wolność. Po drodze wystąpiły pewne trudności. Bank w Nowym Yorku zablokował nasz przelew i przez półtora miesiąca go przetrzymywał. Musiałem pisać różnego rodzaju pisma wyjaśniające m.in. to, że nasza działalność nie ma żadnego związku z Syrią, Koreą Północną, Sudanem, Iranem ani działalnością przestępczą. Kilka dni temu przelew został uwolniony, dzięki czemu młoda rodzina może w końcu odetchnąć po latach koszmaru w wynajętym dla nich mieszkaniu. Wolność podarowali im Agnieszka i Irek.

1 kwietnia 2019

Nasza pierwsza szkoła otwarta! Świadomi tego jak ważną rolę w drodze do wolności stanowi edukacja, planujemy otwieranie szkół w fabrykach cegieł. Pierwsza szkoła dla 25 dzieci została otworzona w poniedziałek. Było to wielkie wydarzenie, które miało miejsce dzięki sponsorom: Łukasz T, Eugeniusz K, Władysław P, Katarzyna P, Monika D, Alan J, Beata P, Danuta I, Anna R, Ryszard D, Ewa P, Sylwia J, Aneta S, Krzysztof T, Katarzyna W, Dorota S, Aneta S, Marta Cz, Neema R

Munir (10).jpg

30 marca 2019

Ostatnie mycie foremek! Gdy nasi współpracownicy przyjechali do fabryki cegieł, Munir i jego rodzina mieli ręce brudne od gliny. Wiedzieli, że pewnego dnia ktoś przyjedzie w ich sprawie, ale nie wiedzieli kiedy miało nastąpić. Od rana wyrabiali limity produkcyjne. Nie wiedzieli, że to ostatni raz. W biurze zostały przekazane pieniądze na poczet spłaty ich długu. Strony podpisały żółty dokument, opieczętowany przez prawników, stwierdzający, że na rodzinie nie spoczywają od tej pory żadne obciążenia finansowe. To pierwszy od 16 lat dzień, kiedy nie zrobili 1000 cegieł. Niedokończoną partię pozostawili na środku. W sadzawce umyli foremki i oddali je niezadowolonemu właścicielowi fabryki. Pakowanie nie zajęło wiele czasu. Niewiele rzeczy zgromadzili przez ostatnie lata. Riksza odwiozła ich do wynajętego dla nich mieszkania, w którym czekało jedzenie , odpoczynek i wolność, którą podarowała im Ewa. To nasza 17 uwolniona rodzina.

Munir (18).jpg

18 marca 2019

Niepolskie dzieci polskich rodziców! W minionym tygodniu 6 dzieci z sierocińca My Father’s Home, którym się opiekujemy, zyskało polskich rodziców! Była to wielka chwila dla nas, dla dzieci i dla rodziców.  Dobrze żyć ze świadomością, że ktoś teraz o nich myśli, troszczy się i modli. Wierzymy, że dzięki temu przedsięwzięciu znajdą dobre życie.

MFH.JPG

12 marca 2019

16 rodzina jest wolna! Mansha, żona Suraya, córki Rukhsana i Shabana, synowie: Adnan i Gufar. Po 21 latach opuścili dzisiaj fabrykę cegieł. Wolność podarował im zbór KBwCh w Dębnie.

1.jpg

9 marca 2019

53474647_2723793914533724_1503431788473614336_n.jpg

15 rodzina jest wolna! Zuhaib, Mesheel, córki: Arooj i Muskan dzisiaj po 11 latach opuścili fabrykę cegieł. Stało się dzięki: Kościół Droga Życia w Otwocku, Wspólnota CHrześcijańska Jordan w Rumi, PB Sun Power, Kościół Miłości i Mocy Jezusa w Podborach, Kościół Chrześcijański ZOE w Harszu, Piotr M, Mieczysława C, Wojciech T, Lucyna D, Barbara K, Edward M, Emanuel K, Eugeniusz K, Lucyna Dz, Izabela M, Katarzyna W, Liliana Sz, Jolanta S, Jolanta S, Magdalena S, Adam R, Lidia K, Michał W, Wanda Sz, Sylwia N, Maria N, Monika B, Wiktoria M, Mirek K, Piotr W, Ewa J, Henryka J, Magdalena D, Wiesława N, Ewa K, Małgorzata M, Szymon G, Anna Ł, Zbigniew G, Sylwia O, Ludmiła S, Bożena Ch, Dorian G, Grzegorz N, Elżbita K, Sabina W, Lucyna D, Anna Cz, Zdzisława Sz, Wojciech D, Michał F, Jerzy R, Ewa P, Artur M, Sylwia P, Magdalena, Paulina, Stefan, Dariusz M, Krzysztof F, Karol W, Jadwiga W

7 marca 2019

Mamy środki na utworzenie pierwszej naszej szkoły w fabryce cegieł dla 25 dzieci. Wierzymy, że to największy prezent jaki możemy tym dzieciom i ich rodzinom podarować. W najbliższym czasie chcemy uruchomić trzy takie szkoły. Koszt jednej to 3.300 zł (koszt podręczników, przyborów, plecaków i ławek). Utrzymanie nauczyciela to 100$ miesięcznie.

IMG_0083.JPG

6 marca 2019

Najnowszy program telewizji Na Poddaszu jest poświęcony współczesnemu niewolnictwu.

5 marca 2019

Przed Złotą Bramą w Gdańsku organizujemy koncert najbardziej znanego w Polsce chrześcijańskiego rapera o pseudonimie – KOLAH. Muzyk śpiewa i opowiada o swojej przestępczo-więziennej przeszłości bez Boga i nowym życiu z Nim. Wśród słuchaczy z tatuażami pojawiają się łzy i słowa wdzięczności. Bardzo pozytywny czas z przesłaniem.

8-16 lutego 2019

Jesteśmy w P. Odwiedzamy uwolnione w ostatnich miesiącach rodziny. Wychudzonym pracowników fabryk cegieł dostarczamy posiłki. Rozdajemy worki z mąką ubogim mieszkańcom wsi.  Odwiedzamy sierociniec My Father’s Home, gdzie wręczamy zabawki i pomoce szkolne. Rozpoczynamy dwa nowe projekty: budowanie studni oraz otwieranie szkół. Pomoc została udzielona dzięki:

KBwCh „Syloe Malbork”, KZ „Eklezja” Gdynia, KBwCh „Droga Pana” Gdańsk, „Przystanek Niebo” Szczecin, KBwCh Gostynin, KZ Szprotawa, KZ Starogard Gd, CCh „Nowa Fala” Gdynia, Koinonia JCh Bojano, Creative GIS Solutions, Centrum Edukacji Białystok, Wiesław Z, Barbara K, Eugeniusz K, Barbara L, Małgorzata R, Magdalena D, Marcin K, Łukasz w, Jolanta P, Agnieszka K, Ryszard D, Stanisław K, Kornelia N, Bartosz B, Józef Ch, Elżbieta B, Adrian W, Katarzyna A, Justyna K, Magdalena G, Joanna Ż, Jolanta G, Marcin B, Katarzyna K, Sylwia N, Paweł R, Magdalena B, Tomasz M, Anna Ł, Małgorzata M, Rafał T, Ewa P, Krystyna K, Magdalena S, Aneta L-K, Anna Cz, Marzena M, Grzegorz D, Kalina K, Barbara K, Łucja K, Eliza D, Henryka J, Wiesława N, Ryszard Ł, Iwona Ł, Małgorzata O, Teresa Sz, Elżbieta S, Anna M, Michał M, Piotr K, Urszula W, Grzegorz M, Mirosława B, Staszek J, Renata S, Aldona A, Wanda Sz, Monika K, Krzysztof S, Jacek Damięcki, Krzysztof F, Marek M, Barbara K, Andrzej C, Elżbieta P, Dariusz M, Anna C-T, Alan J, Aram P, Elżbieta K, Jadwiga S, Jolanta K, Krystyna J, Renata B, Wojciech T, Piotr U, Piotr G, Jolanta S, Witold Cz, Sylwester R, Iwona H, Małgorzata P, Alicja T, Mikołaj W, Stankiewicz R, Karol W, Zdzisława Sz, Halina M, Adam R, Barbara T, Ryszard S, Staszek J, Bogdan S, Klaudia S, Ewa J, Kalina K, Jadwiga W, Danuta K, Agnieszka D, Ewelina N, Beata K, Tomasz J, Anna Cz, Wanda Sz, Katarzyna P, Wojciech K, Joanna K, Sylwia D, Erika H, Jadwiga W, Anna D, Michał W, Sylwia J, Cecylia W, Monika B, Andrzej N, Katarzyna P-Z, Anna Cz, Tomasz J, Jolanta S, Dorota Sz, Stanisław L, Teresa J, Beata T, Renata Ś, Adam R, Barbara Ż, Katarzyna N-K, Piotr K, Marta F, Jadwiga W, Danuta K, Zbigniew G, Piotr M, Agnieszka Sz, Agata P, Renata P, Barbara T, Mariusz P, Jolanta G, Magdalena R, Urszula W, Magdalena S

IMG_0108.JPG

5 lutego 2019

Dzisiaj została wykupiona z niewoli nasza 14 rodzina – Amanat i jego matka. Przy robieniu cegieł spędzili 19 lat. Z fabryki cegieł wyszli w ostatniej chwili. Zdrowie nie pozwalało im na dalszą pracę. Wolność podarował im Kościół Zielonoświątkowy Eklezja z Gdyni.

4.jpg

17 stycznia 2019

Nasza 13 rodzina (Mashoka, Mamtaz i 6 dzieci) jest na wolności! Dzisiaj rano wykupiliśmy ich z fabryki cegieł. Stało się to dzięki firmie BARTEX z Olsztyna, która zdecydowała się podarować tej ósemce wolność. Rodzina została natychmiast zabrana do specjalnie wynajętego dla nich mieszkania. Tam otrzymali produkty żywnościowe na najbliższe dwa miesiące. W przyszłym tygodniu ojciec rodziny otrzyma pracę. Na ten moment ma dwie opcje do wyboru. Dzieci pójdą wkrótce po raz pierwszy w życiu do szkoły. 

4.jpg

21 grudnia 2018

Kolejne trzy motocykle dotarły do naszych współpracowników. To już łącznie siedem. Dziękujemy Adrzejowi K, Eli i Piotrowi H, dzięki którym było to możliwe.  Błogosławimy Was!

48429576_326750358052600_2588635351178280960_n.jpg

17 grudnia 2018 Z głębi serca! Z inicjatywy dziewczyn z Kościoła Chrześcijan Baptystów z Gdyni jutro wiele osób bardzo się ucieszy. Przez ostatnie tygodnie ciężko pracowały, aby przygotować paczki dla osób bezdomnych, które jutro podczas spotkania Kościoła Ulicznego zostaną rozdane. Dzięki: Isia, Tomek, Ania, Artur, Anita, Krzysiek, Kasia, Grześ, Sylwia, Paweł, Iwonka, Iwonka, Paweł, Patrycja, Walery, Lena, Ania, Maciej, Agnieszka, Ekipa z DPD: Justyna, Ola, Karolina, Kasia, Agata, Monika, Edyta, Magda, Madzia, Zuzia! Jesteście wielcy! Oprócz tego dziękujemy ludziom i instytucjom, które zaangażowały się w dostarczenie prezentów do paczek: Firmie LPP, 17 chłopakom z Kuwejtu, którzy studiują w Akademii Marynarki Wojennej pod przewodnictwem pani Iwony, Księgarni Vademecum z Gdyni, I Zborowi Chrześcijan Baptystów z Gdyni dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Gdyni, młodzieży z I Akademickiemu Liceum Ogólnokształcącemu z Gdyni oraz Michałowi, Zosi i Julce, którzy koordynowali tę potężną zbiórkę. Jesteście bardzo kochani!  

48359316_2137536003229498_7527751040389611520_n.jpg

13 grudnia 2018

Dwunasta rodzina jest wolna! Stało się to dzięki osobom ze Szczecina: przyjaciołom Irka, członkom KADS i Przystankowi Niebo. Na zdjęciu rodzina Javeda, która po 12 latach cierpień, upokorzenia i przemocy opuszcza fabrykę cegieł.

47685214_1014829208719970_5176129954747777024_n.jpg
48379108_471492076715334_5005422768716513280_n.jpg

12 grudnia 2018

Dzięki Waszej hojności zakupiliśmy 350 Biblii potrzebnych do pracy misyjnej.

Kościół Droga Pana, Przystanek Niebo, KBwCh Gostynin, KZ Szprotawa, KZ Starogard Gd, Creative GIS Solutions, Centrum Edukacji Białystok, Barbara L, Małgorzata R, Magdalena D, Marcin K, Łukasz w, Jolanta P, Agnieszka K, Ryszard D, Stanisław K, Kornelia N, Bartosz B, Józef Ch, Elżbieta B, Agnieszka K, Adrian W, Katarzyna A, Justyna K, Magdalena G, Joanna Ż, Jolanta G, Marcin B, Katarzyna K, Sylwia N, Magdalena D, Paweł R, Katarzyna K, Magdalena B, Tomasz M, Anna Ł, Małgorzata M, Rafał T, Ewa P, Krystyna K, Magdalena S, Aneta L-K, Anna Cz, Marzena M, Grzegorz D, Kalina K, Barbara K, Łucja K, Eliza D, Henryka J, Wiesława N, Ryszard Ł, Iwona Ł, Małgorzata O, Teresa Sz, Elżbieta S, Anna M, Michał M, Piotr K, Urszula W, Grzegorz M, Mirosława B, Staszek J, Renata S, Ryszard D, Aldona A, Wanda Sz, Monika K, Krzysztof S, Jacek Damięcki, Krzysztof F, Marek M, Barbara K, Andrzej C, Elżbieta P, Dariusz M, Anna C-T, Alan J, Aram P, Elżbieta K, Jadwiga S, Jolanta K, Krystyna J, Renata B, Wojciech T, Piotr U, Piotr G, Jolanta S, Witold Cz, Sylwester R, Iwona H, Małgorza P, Alicja T, Mikołaj W, Stankiewicz R, Karol W, Zdzisława Sz, Halina M, Adam R, Barbara T, Barbara K, Ryszard S, Staszek J, Bogdan S, Klaudia S, Ewa J, Kalina K, Jadwiga W, Danuta K, Krzysztof F, Agnieszka D, Piotr K, Ewelina N

28 listopada 2018

Dzisiaj została wykupiona nasza 11 rodzina. Na zdjęciu są bardzo poważni. Nie umieją się uśmiechać, bo 31 lat w niewoli zrobiło swoje. Za kilka tygodni to się zmieni. Jeszcze bardziej niesamowita jest perspektywa, która ich czeka. Podczas szukania lokalizacji dla nich nasi współpracownicy natrafili na ciekawy budynek przy ulicy. Plan jest taki, aby zamieszkali w nim na górze, a na dole, uwaga!, będą prowadzili swój własny sklep spożywczy. Z niewoli na przedsiębiorcę to droga porównywalna do elektryka, który został prezydentem kraju. Gratulacje dla Kościoła Przystanek Niebo ze Szczecina, który podarował im wolność.

46959547_590014271428411_716213434722549760_n.jpg

21 listopada 2018

Jesteśmy gośćmi pani redaktor Marzeny Rogalskiej w programie Pytanie na Śniadanie w TVP 2. Opowiadamy o opiece nad osobami bezdomnymi w ramach Kościoła Ulicznego oraz o wykupywaniu w Pakistanie rodzin z niewoli.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/40217980/pns-extra-trudne-rozmowy-jak-dobrze-pomagac-potrzebujacym

IMG_0031.JPG
IMG_0026.JPG

31 października 2018

Dzięki uprzejmości firmy LPP ponownie otrzymaliśmy 12 kartonów nowych ubrań marki Reserved, Mohito, Sinsay. Ubrania rozprowadzamy głównie wśród młodzieży z niezamożnych rodzin, które się dobrze uczą i rozwijają swoje zainteresowania. Dziękujemy, że możemy nieść niespodzianki i uśmiech.

IMG_0073.JPG

28 października 2018

Wracają do życia! Na zdjęciach uwolnione cztery dni temu dzięki Waszej pomocy: mama – Perveen, siostry – Iram i Mafiya oraz ich tato. Cała czwórka szybko odzyskuje siły i chęci do życia.

1a.jpg
1b.jpg

25 października 2018

Do tej pory uwolniliśmy 10 rodzin. Wysłaliśmy  na ten cel: 21.860$.

1 rodzina Nabeeli (4 osoby, w tym 2 dzieci) – w niewoli 19 lat – uwolniona 8.05.2018
2 rodzina Rehany (7 osób, w tym 6 dzieci) – w niewoli 13 lat – uwolniona 2.06.2018
3 rodzina Ashera (4 osoby, w tym 2 dzieci) – w niewoli 13 lat – uwolniona 25.06.2018
4 rodzina Servera (4 osoby, w tym 2 dzieci) – w niewoli 10 lat – uwolniona 17.07.2018
5 rodzina Manzoora (11 osób, w tym 9 dzieci) – w niewoli 10 lat – uwolniona 16.07.2018
6 rodzina Gafoora (3 osoby, w tym 1 dziecko) – w niewoli 8 lat – uwolnieni 29.08.2018
7 rodzina Akrama (5 osób, w tym 3 dzieci) – w niewoli 11 lat – uwolnieni 24.09.2018
8 rodzina Sabira (4 osoby, w tym 2 dzieci) – w niewoli 6 lat – uwolnieni 13.10.2018
9 rodzina Javeda (4 osoby, w tym 2 dzieci) – w niewoli 16 lat – uwolnieni 23.10.2018
10 rodzina Sajidy (4 osoby, w tym 3 dzieci) – w niewoli 3 lata – uwolnieni 23.10.2018

42866956_535997490180762_365575100700819456_n.jpg

23 października 2018 Javed, jego żona i dwoje dzieci spędzili 16 lat w niewoli. W ostatnim czasie byli mocno prześladowani. Ich uwolnieniu towarzyszyły duże trudności. Właściciel fabryki był bardzo agresywny, groził. Nie chciał ich wypuścić. Rodzina serdecznie dziękuje przyjaciołom z Polski, którzy uratowali im życie:   KZ Nowa Sól, Kościół Genesis z Warszawy, Agnieszka K, Tomasz D, Filip N, Janusz L, Jan K, Mariusz K, Marek R, Wiesława W, Aram P, Anna Cz, Włodzimierz K, Grzegorz N, Krzysztof F, Ewa J, Mirosława B, Dorota W, Staszek S, Jadwiga W, Wanda Sz, Karol W, Agnieszka L, Erika H, Elżbieta K, Anna Ł, Jerzy R, Alan J, Renata Ch, Rafał S, Beata W, Sławomir J, Dorota S, Mateusz F, Piotr K, Dorian G, Ewa P, Elżbieta R, Urszula W, Adam R, Liliana Sz, Adriana W, Piotr U    

44717935_287504732093311_630021906472370176_n.jpg

23 października 2018

Dziewiąta rodzina uwolniona! Sajida i jej troje dzieci w niewoli spędzili 3 lata. Rodzina miała kłopoty, bo matka z dziećmi nie byli w stanie wyrabiać norm produkcyjnych. Od wczoraj żyją nowym życiem. Natychmiast zostały podjęte kroki, aby kobieta jak najszybciej otrzymała pracę, a dzieci poszły do szkoły. Już wiadomo, że wkrótce Sajida będzie prowadziła swój stragan z warzywami. Wolność rodzinie podarował Kościół Genesis z Warszawy. Rodzina jest bardzo wdzięczna osobom, które przejęły się ich losem.

44645670_759833767695095_2892773856697647104_n.jpg

20 października 2018

Konferencja Kościoła Ulicznego w Gdańsku

– Tego dnia zmienił swoje życie pewien mężczyzna, który miał przy sobie granat. Szedł kogoś wysadzić. Przechodził obok miejsca, gdzie odbywało się spotkanie Kościoła Ulicznego. Ktoś głosił dobrą nowinę o nowym życiu z Chrystusem. Ten człowiek zatrzymał się, aby posłuchać. Potem poprosił o rozmowę. Ostatecznie zainteresował się Bożym planem dla swojego życia. Zmienił zamiary. Nikogo nie zabił – opowiedział Paweł.

– Ten człowiek przyszedł tylko po to, aby zjeść zupę, a potem chciał popełnić samobójstwo. Nie zabił się jednak, bo podczas jedzenia usłyszał o Bożej miłości w stosunku do siebie. Zainteresował się Bogiem i Jego słowem. Dzisiaj żyje i ma się dobrze – opowiedział Piotr.

Podczas służby ulicznej w Elblągu ponad 20 osób wyszło z bezdomności i nałogów. Znaleźli się ludzie, którzy oddali im serce. Dzięki temu mają dzisiaj pracę, przyjaciół, wynajmują mieszkania, chodzą na spotkania, gdzie studiują Biblię.

Te i inne historie można było usłyszeć w sobotę podczas konferencji Kościoła Ulicznego.

13 października 2018

Rodzina Sabira została uwolniona! Tym razem obeszło się bez ekscesów. Wolność podarował im Kościół Zielonoświątkowy z Nowej Soli.

8.jpg

24 września 2018

Kolejna rodzina uwolniona. Już siódma. Wolność rodzicom i trójce dzieci (Akram, Shahnaz, Elishba, Anna i Misha) ufundowali: Barbara K, Czesław B, Małgorzata R, Kris T, Agnieszka K, Renata B, Józef K, Marek R, Michał F, SMM, Sylvester E, Aldona A, Alan J, Wand Sz, Anna Ł, Sylwia D, Aleksandra K, Elżbieta Sz, Mariusz K, Dorian G, Mateusz F, Krzysztof Ch, Danuta K, Agnieszka P, Jerzy R, Dariusz P, Elżbieta K, Katarzyna Ś, Marcin P, Adam R, Piotr K, Tomasz G, Agnieszka T, Aleksandra Sz, Robert I, Agnieszka O, Jezy Sz, Mirosława B, Ewelina W, Aram P, Agnieszka K, Roger Dz, Aicja N, Justyna B, Sylwia A, Izabela B, Katarzyna K, Dorota P, Beata M, Liliana Sz, Anna F, Karol W.

7 sierpnia 2018

Dostarczamy dwa kolejne motocykle dla naszych ludzi, którzy pracują z osobami z fabryk cegieł oraz w licznych wioskach. Podróżowanie w P to bardzo skomplikowana sprawa więc bardzo usprawniliśmy ich pracę. Bardzo się cieszymy. Łącznie przekazaliśmy już cztery motocykle. Potrzebne są jeszcze dwa.

m2.jpg

5 sierpnia 2018

Zakończyliśmy zbiórkę na kolejną, siódmą rodzinę! A, S, E, A i M wyrabiają cegły od 11 lat. Do niewolniczej pracy w fabryce cegieł trafili z powodu pożyczki, którą zaciągnęli na wniesienie opłat za szpital oraz naprawę domu po pożarze. Nie są to jacyś ludzie. Zostali poleceni przez naszych przyjaciół, którzy ich poznali i mają z nimi kontakt. Obecnie czekamy na ich uwolnienie.

43553260_539726106474567_892419982778957824_n.jpg
11

30 sierpnia 2018

Kolejna rodzina uwolniona! To już szósta. Spędzili 8 lat w niewoli.

Wolność dla nich ufundowali: Kościół Filary Nadziei, Centrum Edukacji, Wojciech B, Anna Ł, Agnieszka S, Jarosław J, Krzysztof F, Katarzyna J, Karol W, Maja K, Beata M, Ludmiła S, Aldona A, Piotr U, Adam R, Elżbieta K, Agnieszka O, Piotr K, Robert Z, Agnieszka M, Małgorzata R, Dorota S, Janusz L, Justyna S, Aram P, Agnieszka K, Alicja B, Aneta L, Mirosława B, Mariusz K, Sławomir G, Tomasz Sz, Tomasz K, Ewelina W, Urszula W, Jolanta S, Aneta S, Małgorzta R, Mariola K, Ryszard D, Dariusz T, Sławomir J, Paweł S, Elżbieta J, Alan J, Łucja Ł, Sylvester E, Monika B, Katarzyna K, Ewa K, Lucyna R, Krzyszto L, Anna B, Grażyna K, Agnieszka O, Dawid A, Joanna K, anonim 1, Wanda Sz, Alicja N, Katarzyna B, Staszek J, Artur P, Ewa J, Jacek G, Henryka J, Jolanta K, Małgorzata B, Marzena M.

26 sierpnia 2018

W dniu 2 czerwca 2018 Kościół Zielonoświątkowy z Gdyni ufundował wolność Rehanie i jej 6 dzieci, którzy od 13 lat pracowali niewolniczo, ponad swoje siły, przy produkcji cegieł. Gdy ich spotkaliśmy po raz pierwszy, byli szarzy i smutni. Nie potrafili się uśmiechać. Spłaciliśmy ich dług i zabraliśmy ich z tego strasznego miejsca. Odwiedziliśmy ich ponownie dwa dni temu. Ujrzeliśmy zupełnie innych ludzi. Kobieta i jej najstarszy syn pracują zawodowo. Ona szyje w domu moskitiery. On pakuje lekarstwa w firmie farmaceutycznej. Dobrze zarabiają. Czwórka najmłodszych dzieci po raz pierwszy w życiu chodzi do szkoły. Niesamowity widok! Wielka radość! 

R 0.jpg
rn1.jpg

30 lipca 2018

Przekazujemy dwa pierwsze motory dla pracowników, którzy niosą pomoc i nadzieję ludziom z fabryk cegieł.

P 5.jpg

25 lipca 2018

Dziewczyna przy maszynie do szycia to Nabeela. Spotkaliśmy ją na początku kwietnia. Pracowała jako niewolnica przy wytwarzaniu cegieł wraz ze swoim synem (8 lat) i córką (12 lat). Spędziliby tak resztę życia, gdyby nie odzew znajomych z fb, którzy poruszeni naszą relacją o ich życiu, zafundowali tej rodzinie wolność. Nabeela spędziła w niewoli 19 lat. Jej dzieci do niedawna nie znały innego życia niż to przy robieniu cegieł z gliny. Wkrótce, po raz pierwszy, pójdą do szkoły. Nabeela utrzymuje rodzinę, szyjąc moskitiery u siebie w domu. Jest szczęśliwa! Wszystko to dzięki Polakom, którzy tutaj zdecydowali się mieć realny wpływ na jej życie tam. Czy to nie cudowne, że możemy zmieniać świat na lepsze?

Nabeela 1.jpg
1 (5).jpg

20 lipca 2018

W wyniku akcji pod nazwą „Podaruj Wolność” przeprowadzonej w dniach 10 kwietnia – 20 lipca z fabryk cegieł zostało uwolnionych 5 rodzin, łącznie 30 osób (9 dorosłych i 21 dzieci).

rodzina Nabeeli (4 osoby) – w niewoli 19 lat – uwolniona 8.05.2018
rodzina Rehany (7 osób) – w niewoli 13 lat – uwolniona 2.06.2018
rodzina Ashera (4 osoby) – w niewoli 13 lat – uwolniona 25.06.2018
rodzina Servera (4 osoby) – w niewoli 10 lat – uwolniona 17.07.2018
rodzina Manzoora (11 osób) – w niewoli 10 lat – uwolniona 16.07.2018

Dziękujemy osobom i instytucjom, które zaangażowały się w projekt ratowania ludzi: Andrzej K, Wojciech B, KZ Białystok, KZ Eklezja Gdynia, ChSD Gdynia, KCh Olsztyn, KZ Starodard Gd, Elżbieta i Piort H, Barbara K, Joanna I, Aram P, Mariusz K, Sylwia T, Sylwester E, Krzysztof F, Krzysztof L, Jarosław J, Henryka J, Jacek G, Piotr K, Staszek J, Wanda Sz, Elżbieta K, Agnieszka P, Aneta L, Sylwia J, Adam R, Andrzej N, Karol W, Ewa S, Sławomir G, Mirosława B, Dariusz P, Joanna W, Aldona A, Małgorzata R, Agnieszka T, Patrycja W, Joanna Ż, Piotr K, Beata M, Małgorzata O, Justyna S, Dawid A, Ludmiła S, Alicja N, Magdalena K, Elżbieta J, Bernadetta M, Marek R, Włodzimierz K, Paweł T, Karina H, Agnieszka D, Lucyna K, Monika B, Wiesława N, Katarzyna J, Agnieszka O, Ewa M, Tomasz G, Wiesław S, Grzegorz R, Magdalena S, Rafał J, Janusz L, Jarosław K, Iwona K, Anieszka W, Beata G, Bartosz G, Piotr U.

1 (13).jpg

4 kwietnia 2018 

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły naszą wyprawę do Pakistanu, która miała miejsce w dniach 21.03 – 2.04. Zabraliśmy ze sobą 5800 USD i 500 Euro, za które zakupiliśmy przybory szkolne dla dzieci z biednych rodzin, posiłki dla ludzi pracujących niewolniczo w fabrykach cegieł, ubrania dla dzieci z sierocińca oraz Biblie.

Darczyńcami były osoby prywatne, organizacje i Kościoły:
SGPCh, Piotr F, Piotr K, Witold B, KZ Eklezja Gdynia, KZ Starogard Gdański, KBWCh Droga Pana Gdańsk, KBwCh Syloe Malbork, ChSD w Gdyni, KZ ERGO Arena Gdańsk, ChSz Montessori Gdańsk, Barbara K, Małgorzata M, Asia F, SISTERHOOD Gdańsk, Patryk T, Adriana B, Małgorzata O, Jan K, Mieszko, Wiesław, Krzyś, Piotr U, Iwona P, Marta K, Adam R, Monika S, Karol W, Beata M, Jolanta P, Konrad K, Barbara K, Józef K, Kazimierz S, Sylwia Ł, Katarzyna J, Ewa S, Mariusz K, Henryka J, Joanna S, Marian B, Angelika D, Romualda Ś, Kinga M, Dorota K, Andrzej Sz, Anna N, William P, Magdalena B, Agnieszka Ch, Agnieszka K, Aneta S, Kinga B, Ewa P, Sara W, Renata Ś, Mirosław T, Alicja N, Sławek Ł, Agnieszka L, Ewa S, Bożena P, Andrzej M, Elżbieta N, Zdzisława Sz, Elżbieta N, Wiesława W, Romualda K, Justyna K, Piotr S, Elżbieta W, Jerzy Sz, Violetta S, Magdalena K, Sara W, Dominik T, Janusz L, Barbara W, Dawid W, Aram P, Monika B, Kasia i Piotr, Małgosia i Tadek, Małgorzata S, Joanna M, Piotr K, Anna P, Grażyna K, Anna U, Marek i Asia M