3 sierociniec

MFHNiepolskie dzieci polskich rodziców! Ideą programu o nazwie Podaruj Rodzinę jest utrzymywanie dzieci z sierocińca My Father’s Home, nad którym sprawujemy opiekę. Mieszka w nim 16 dzieci. Wszystkie dzieci wyglądają na szczęśliwe, jednak w swoim krótkim życiu doznały wiele bólu i cierpienia. Cieszymy się, że możemy je Wam przedstawić. Wierzymy, że dzięki temu znajdą lepsze życie.

Sanaha (dziewczynka, lat 8). Ma trzy siostry. Ojciec bił je wszystkie brutalnie. Do sierocińca przyprowadziła ją matka. Od tamtego czasu się nie pokazała.

Daniel (chłopiec, lat 12). Chłopiec wzrastał w fabryce cegieł. Do sierocińca przyprowadzili go krewni.

Sonum (dziewczynka, lat 15). Choruje na polio. Cierpi z powodu bólu nogi. Ma dwie siostry. Ojciec umarł. Matka powtórnie wyszła za mąż. Mężczyzna chciał spać z dziewczynkami. Matka dla bezpieczeństwa oddała dzieci obcym.

Samitra (dziewczynka, lat 9). Mieszkała u starszej siostry, ale ta jej nie lubiła. Traktowała ją jak niewolnicę. W końcu oddała ją do sierocińca. Polscy rodzice:

Shazab (chłopiec, lat 6). Oboje rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Do sierocińca przyprowadziła go siostra.

Param (chłopiec, lat 8). Rodzina posiadała mały sklep. Ojciec w wypadku stracił nogę. Potem zmarł. Matka zmarła z przemęczenia. Został sam. Polscy rodzice:

Sahil (chłopiec, lat 13)
Matka zmarła na gruźlicę. Ojciec, alkoholik, zniknął. Tułał się po krewnych. Był bardzo zaniedbany. Ciotka poprosiła o przyjęcie go do sierocińca.

Akhter (chłopiec, lat 12)
Posiada 7 rodzeństwa. Wszyscy żonaci, ale nie chcą pomóc. Mieszkał u siostry, ale nie dostawał jedzenia. Ojciec przebywa w więzieniu ojciec, bo zabił matkę.

Majhid (chłopiec, lat 11)
Rodzice pracowali w fabryce cegieł. Oboje tam umarli. Chłopiec pracował razem z nimi. Do sierocińca przyprowadził go wujek. 3 lata w sierocińcu.

Danish (chłopiec, lat 9)
Ojciec zmarł z powodu kamicy nerkowej. Matka na zawał serca. Spał na ulicy. Jadł raz dziennie. Nikt o niego nie dbał. Nie chodził do szkoły. Przyprowadzili go krewni.

Fahid (chłopiec, lat 10)
Ojciec pracował w fabryce cegieł. Zachorował na raka i zmarł. Matka nie była w stanie opiekować się dzieckiem. Po pewnym czasie zmarła na zawał serca. Chłopiec ma 4 rodzeństwa.

Adnan (chłopiec, lat 7)
Matka jest niewolnicą bogatego muzułmanina. Ojciec, który był uzależniony od alkoholu i narkotyków zmarł. Chłopiec jest najmłodszy z rodzeństwa.

Anser (chłopiec, lat 10)
Ojciec rolnik, utonął w sadzawce na polu. Matka zmarła z powodu cukrzycy. Ma 4 rodzeństwa.

Na czym polega pomoc?

Dzieci z naszego sierocińca nie mają rodziców lub nie mają z nimi kontaktu. Są same. Wiele z nich widziało straszne rzeczy. Zazwyczaj nie chodziły do szkoły, do lekarza i nie dojadały. Nasz sierociniec jest bardzo skromnym miejscem, wręcz biednym. Jednak dzieci mają tam to, do czego większość ich rówieśników nie ma dostępu – stałą opiekę, wyżywienie, edukację i opiekę medyczną.

Podstawowy koszt utrzymania całego sierocińca wynosi ok. 3500 zł miesięcznie.

Jeżeli jesteś zainteresowany pomaganiem tym dzieciom, napisz do nas po więcej informacji: fwjm.biuro@gmail.com