V Archiwum 1

5 stycznia 2018. Odwiedzamy z darami oddział szpitala psychiatrycznego w Słupsku. 40 pacjentom osładzamy życie za pomocą czekolad i jogurtów, które ufundowali internauci na nasz apal. Jest wiele radości i wdzięczności.

szpital.jpg

15 grudnia 2017. Od gdańskich firm otrzymujemy kolejnych 9 kartonów z ubraniami oraz słodycze na świąteczne paczki.

7 grudnia 2017. Dzisiaj dotarł do nas kosztowny dar – 8 kartonów markowej odzieży z metkami, którą rozprowadzimy wśród osób, których życie nie rozpieszcza.

IMG_20171207_124702IMG_20171207_140954

24 września 2017. Pierwsze Vege Party. Uczestnicy spotykają się, aby razem jeść, słuchać wykładów i prezentować swoje patenty kulinarne.

9 września 2017. Dostaliśmy w darze wózki inwalidzkie i chodziki dla osób, z którymi pracujemy.

IMG_20170910_152259_HDR.jpg

4-8 lipca 2017. Podczas SLOT Art Festival w pałacu Cystersów w Lubiążu prowadzimy warsztaty z opowiadania historii i wykłady pt: „Przestań się bać i zacznij działać”.

24 czerwca 2017. Najnowszy projekt, który chcemy realizować tego lata, zakłada poznawanie nowych ludzi, którzy za sprawą swojej historii życia mogliby stać się zachętą dla innych w odkrywaniu własnej wartości i potencjału.

DSC_0017NR.jpg

6 czerwca 2017. Przy Złotej Bramie w Gdańsku organizujemy koncert zespołu Piotr Jankowski i Przyjaciele. Piotr Jankowski jest perkusistą w zespole New Life M, w którego skład wchodzą: Agnieszką Musiał, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Robert Cudzich. Z New Life M współpracowali: Mieczysław Szczęśniak, Ewa Uryga, Natalia Niemen i Basia Włodarska.

W naszym koncercie wystąpiła także wokalistka – Joanna Lewandowska – zwycięzczyni programu Szansa na Sukces z udziałem Mietka Szczęśniaka.

8 kwietnia 2017. W ramach Światowego Dnia Zdrowia na zaproszenie Domu Kultury „Bałtyk” w Gdyni bierzemy udział w spotkaniu promującym zdrowie.

DSC_0221.JPGDSC_0223.JPG

 

1 kwietnia 2017. Na zaproszenie Kościoła Chrześcijan Baptystów z Żyrardowa, podczas konferencji pt.: Twoja Wartość Przewyższa Perły, prowadzimy nauczanie poświęcone problemom kobiet, które można zawrzeć w słowach: cenna, niepowtarzalna, kochana, wspaniała, lecz słaba, niezrozumiana, odrzucona, wciąż niewystarczająco dobra. Wiele uczestniczek po spotkaniu wyznało, że mają nad czym myśleć, bo zdały sobie sprawę, że istnieją obszary ich wewnętrznego życia, które wymają przepracowania i mają ochotę, aby w tym procesie uczestniczyć.

 

5-6 marca 2017. Organizujemy dwa spotkania poświęcone kryzysowi męskości. O przyczynych i rozwiązaniach problemu mówi Bogdan Pszczoła z Instytutu Rozwoju Mężczyzny.

DSC_0104.JPGDSC_0106kryzys_828x315mezczyzna-gdynia_l

31 grudnia 2016. Na zaproszenie Pierwszego Programu Polskiego Radia wzięliśmy udział w programie „Damska Torebka”. w którym opowiadaliśmy o misji Kościoła Ulicznego.  www.polskieradio.pl/7/5071/Artykul/1710524,Czy-umiemy-byc-wdzieczni-za-to-co-mamy

m.jpg

6 grudnia 2016. Ostatnio dużo jeździmy i opowiadamy o naszych projektach. Niedawno odwiedziliśmy Malbork, Olsztyn, Węgorzewo, Szczecin.

maciek dsc_0238

 

2 października 2016. We wsi Malenin organizujemy piknik dla dzieci  pod nazwą „Czytajmy dzieciom książki”. Jest to wieś bez szkoły, domu kultury czy kościoła. Zabieramy ze sobą kilkadziesiąt książek po naszych dzieciach, pięćset babeczek i sprzęt nagłaśniający. Jest z nami trzynastu wolontariuszy. Mamy ze sobą balony, organizujemy konkursy i zabawy. Rozmawiamy z rodzicami. Udział w imprezie bierze 100 mieszkańców. Wszyscy są szczęśliwi.

15 września 2016. Z drukarni przychodzi książka pt.: „Bóg na ulicy”. Jest to podsumowanie naszej blisko dwuletniej pracy na ulicy. 220 stron.

bnu.jpg

 

29 lipca 2016. W Malborku bierzemy udział w spotkaniu instytucji i organizacji, które pomagają ludziom potrzebującym. Podczas spotkania jedna z urzędniczek wypowiada niezwykle ważne zdanie: Pomoc materialną i psychologiczną, którą oferujemy musimy połączyć z pomocą duchową, którą oferuje kościół. Bez tego będziemy kręcili się w kółko. Nasi klienci potrzebują nie tyle więcej pieniędzy, co przemiany umysłu.

 

5-9 lipca 2016. Prowadzimy warsztaty ze storytellingu podczas SLOT Art Festival.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

25 czerwca 2016. W imieniu trójmiejskich kościołów w ramach festiwalu Tydzień Jezusa w Gdańsku na Długim Targu organizujemy koncert legendarnego zespołu TGD. Pomimo nawałnicy, zniszczonego sprzętu koncert dochodzi do skutku i jest fantastyczny.

DSC_0172.jpgDSC_0170.jpgDSC_0293.jpgDSC_0409.jpg

https://jadlodajnia.org/2016/06/27/tydzien-jezusa-2016-tgd/

 

23 czerwca 2016. Pierwsza publiczna wystawa ProZdrowie. Prezentujemy 8 zasad zdrowia, które odpowiadają całościowo za kondycję fizyczną, psychiczną i duchową.

https://jadlodajnia.org/2016/06/25/tydzien-jezusa-wystawa-prozdrowie/

 

19 czerwca 2016. Pomagamy tworzyć festiwal kultury chrześcijańskiej o nazwie Tydzień Jezusa.

DSC_0061.jpg

26 maja 2016. Długi weekend zapowiada się owocnie. Znowu otrzymaliśmy dary od naszego sponsora. Rozwieźliśmy je do Noclegowni i Schroniska dla osób bezdomnych oraz Domu Samotnej Matki w Gdańsku, Domu Samopomocy i Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Kartuzach. Produkty dostarczyliśmy także na potrzeby Kościoła Ulicznego w Elblągu i Malborku. Łącznie dla ok. 500 osób. Połowa żywności jeszcze nam została.

8 maja 2016. Łąki wokół nas to prawdziwe spiżarnie świeżego pożywienia i apteki pełne zdrowych, darmowych leków. Opowiadała o tym Henryka Janik podczas kolejnego spotkania Klubu Zdrowia, który tym razem odbył się w plenerze na Kaszubach. Ta piękna wiedza niestety wymiera, wypierana przez współczesną cywilizację. Istnieją jednak pasjonaci, którzy ją pielęgnują, a na co dzień stosują ją na poważnie zwierzęta leśne, które jako jedyne nie straciły jeszcze instynktu przetrwalczego. Człowiek też kiedyś taki posiadał.

Uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć jakie właściwości odżywcze i lecznicze niesie ze sobą mlecz, krwawnik, marzanka wonna, wrotecz, podagrycznik, a potem wypić koktajl ze skrzypu, pokrzywy, bananów i daktyli oraz zjeść placki z mąki orkiszowej z pesto z pokrzywy i orzeszków piniowych (sosnowych). Była to uczta, która trzyma z dala od organizmu zapalenie wątroby, migreny, zmęczenie, a nawet raka.

Nie udało się tym razem zrobić zupy z pałki wodnej i z pokrzywy.  To jednak jeszcze przed nami podczas kolejnych spotkań.

 

1 maja 2016. Na Kaszubach organizujemy piknik majowy  dla osób potrzebujących z Gdańska.

17 kwietnia 2016. Pomagamy w organizacji konferencji pt.: „Fundament chrześcijańskiego światopoglądu”, na której głównym mówcą jest pastor Don Leavell z Teksasu.

DSC_0175.jpg

9 kwietnia 2016. Za zaproszenie FWJM przyjeżdża znany mówca, autor, specjalista do ds profilaktyki uzależnień, Leszek Korzeniecki znany w środowisku jako Korzeń, który wraz z Agatą Strzyżewską prowadzi konferencję na temat zdrowia fizycznego i emocjonalnego.

DSC_0089DSC_0003

 

5 kwietnia 2016. Podczas spotkania Kościoła Ulicznego występuje profesjonalny zespół składających się z prawdziwych żydów. Muzyka udziela się przechodniom, którzy zaczynają tańczyć. Wieczór jest bardzo ciepły. Ulica wypełnia się muzyką  i przyjaźnią. Robi się międzynarodowo. Śpiewają Rosjanie, a słuchają ich Azjaci, Arabowie, Europejczycy i Amerykanie.

Trzecie spotkanie Klubu Zdrowia. Tym razem uczymy się piec chleb. Prowadzącym jest piekarz-pasjonat, Piotr Kosowski, z Grodziska Mazowieckiego.

 

Podczas spotkania Kościoła Ulicznego występuje Andrzej Krupiński z żoną Marią, którzy przyjechali do nas z Chicago. Andrzej w latach siedemdziesiątych był bardzo znanym muzykiem. Grał m.in.w zespole Homo Homini, z którymi nagrał kilka płyt. Pierwsza rozeszła się w nakładzie 300.000 egzemplarzy. Występował także z Alibabkami i Zdzisława Sośnicką. Dzisiaj jest pastorem. Pierwszy program radia zrealizował reportaż na temat ciekawej historii jego życia: Pelen zakrętow życiorys Andrzeja Krupińskiego

DSC_0070.jpg

 

Podczas rekolekcji w Chrześcijańskiej Szkole Montessori w Gdańsku, opowiadamy o tym, na czym się znamy najlepiej, o Kościele Ulicznym. Dzieci żywo reagują. Jesteśmy zaskoczeni ich przemyśleniami i gotowością do pomocy.

2.jpg1.jpg

Wizyta w Domu Samotnej Matki i dwóch innych schroniskach dla osób bezdomnych. Dzięki zaprzyjaźnionej hurtowni 250 osób otrzymało ciasta, ciastka, płatki i dżemy.

DSC_0011.jpgDSC_0046.jpg

Drugie spotkanie Klubu Zdrowia w Gdańsku

DSC_0117.jpgDSC_0216.jpgDSC_0360.jpg

Zajęcia uliczne z dzieciakami ze świetlicy środowiskowej w Malborku.

1.jpg

W Gdańsku na Starym Mieście podczas happeningu, który zorganizowaliśmy zaśpiewał czołowy polski raper Kolah. Bez piwa i przekleństw opowiedział o tym, co w jego życiu zrobił Bóg. Mocna historia!

DSC_0140.jpg

7955.jpg

W Trójmiejskim Centrum Chrześcijańskim poprowadziliśmy warsztaty tańca izraelskiego

DSC_0684.jpgDSC_0279.jpg

DSC_0020

Odwiedziliśmy schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Na początku przyjęto nas bez entuzjazmu. Przynieśliśmy jednak ciasto, ciastka i herbatę. Wtedy sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Sala zapełniła się słuchaczami. Na ścianę rzuciliśmy slajdy i zaczęliśmy opowiadać o życiu ludzi na afrykańskiej sawannie. W zimny zimowy wieczór był to temat bardzo rozgrzewający. Było wiele pytań, żywych komentarzy i śmiechu. Ostatecznie wszyscy uczestnicy stwierdzili, że było to bardzo udane popołudnie i poprosili o następne spotkanie. Cieszymy się, że mogliśmy mieszkańcom schroniska sprawić trochę radości.

A 44

Rozpoczęliśmy regularne spotkania dla bezdomnych mężczyzn z Kościoła Ulicznego, którzy chcą coś zrobić ze swoim życiem. Podczas pierwszych trzech spotkań przyszło ich siedmiu. Rozmawiamy z nimi i praktycznie pomagamy. Dzielą się z nami historiami, które doprowadziły ich do miejsca, w którym się teraz znajdują. Do tej pory pięciu osobom pomogliśmy znaleźć pracę, a dwóch wysłaliśmy na terapię.

3 SW.jpg

Wystartowaliśmy z Klubem Zdrowia! Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Nie mówiliśmy za wiele na temat czego nie robić, aby być zdrowym, bo jak się okazuje większość osób jest tego świadoma, ale raczej co robić, aby naszemu organizmowi ulżyć. Stąd uczyliśmy się w jaki sposób robić bogaty w składniki odżywcze zielony koktail oraz koktail z czarnej porzeczki, która zawartością witaminy C przebija wszystkie inne owoce. Wyciskaliśmy sok ze świeżych pomarańczy, którego smak znacznie różni się od tych w kartonikach. Robiliśmy pasty do chleba i wielopoziomowe kanapki, z których organizm odnosi korzyść. Wspólne przyrządzanie posiłków sprawiło wszystkim wiele radości. Stąd wśród uczestników powtarzające się pytanie – czy będzie kolejne spotkanie? Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce.

DSC_0070.jpgDSC_0258.jpgDSC_0273.jpg

W zeszłym tygodniu spędziliśmy wspaniałe chwile z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Łapalicach, gdzie prowadziliśmy zajęcia na temat zagrożeń płynących z otaczającego świata. Mówiliśmy o szkodliwym wpływie palenia papierosów, picia alkoholu, oglądania pornografii, próbowania narkotyków. Dzieci słuchały z przejęciem i zainteresowaniem, a także dzieliły się swoimi cennymi przemyśleniami.

DSC_0060

Dzięki zaprzyjaźnionej hurtowni przygotowaliśmy 500 paczek dla biednych dzieci i ludzi bezdomnych. Wiele osób bardzo się ucieszyło.

5.jpg6.jpg5.jpg

Przeprowadziliśmy wywiad z wyjątkowo ciekawym człowiekiem. Jest nim Franciszek Wiśniewski, z wykształcenia ekonomista, który w wieku 40 lat odkrył u siebie powołanie nauczycielskie. Jego podejście do pracy wychowawczej i edukacyjnej może stać się wielką zachętą dla wielu nauczycieli, szczególnie tych, którzy na co dzień zmagają z młodzieżą trudną wychowawczo.

Za nami trzeci już obóz o nazwie Power Camp. Było super!

power camp

W Gdańsku i w Gdyni poprowadziliśmy festiwal chrześcijański o nazwie Tydzień Jezusa.

DSC_0197DSC_0155.jpg4

Sprawy ostatnio mocno przyśpieszają

IGP7503-Antonov-PZL-Mielec-An-2TD-D-FWJM

logo KU NR

Najnowszym projektem Fundacji Wszystko Jest możliwe jest Kościół Uliczny.

Skrzyknęliśmy grupę młodych, gorliwych chrześcijan, aby regularnie, co tydzień razem wychodzić na ulicę po to, aby dzielić się naszą radością i pokojem z innymi. Chcemy rozmawiać z ludźmi, pocieszać ich i modlić się za nimi. Karmimy też bezdomnych. Nie jest to łatwa służba, ale wielu naszych wolontariuszy twierdzi, że nigdy nie czuło się lepiej.

Po 12 latach w więzieniu, alkoholizmie i bezdomności Mietek jest teraz normalnym człowiekiem. Ma pracę, sąsiedzi go szanują, a dzieci jego córki w końcu mówią do niego „dziadku”. O tym, jakiego cudu w jego życiu dokonał Bóg, opowiedział podczas Kościoła Ulicznego.

www.kosciolulicznygdansk.org

Pomagamy tworzyć niezwykłą imprezę jaką jest SLOT Pomorze!

top

Drugi Power Camp okazał się wielkim sukcesem. Ciekawy program, super mówcy, wspaniali uczestnicy i rewelacyjna pogoda.

pcamp5-10viii2014_backgroud

okładka1

Po miesiącach pracy wydajemy książkę pana Szymona Bachira pt.: „Podróż do Kresów dzieciństwa”. Opowiada ona o przedwojennych i powojennych losach autora, który przeszedł naprawdę wiele, od błogiego dzieciństwa na Kresach, po okropieństwa wojny, ucieczkę z bronią na Zachód, komunistyczne więzienie i romans z gosposią księdza.

kapsel