IV początki fundacji

DSC_0071 NR.jpgZanim powstała Fundacja Wszystko Jest Możliwe od dawna aktywnie działaliśmy w sferze społecznej i charytatywnej. Powodem była pasja pracy z ludźmi i dla ludzi.  

1989
(MS) Pierwsza praca wolontariacka. Jestem wychowawcą na kolonii w Jarosławcu zorganizowanej przez MOPS.

kolonia


zajc499cia1994

(MS) Od tego roku w dziesiątkach szkół w Warszawie, Słupsku i Kołobrzegu prowadzę zajęcia z profilaktyki uzależnień, gdzie poruszam ok. 30 zagadnień, dotyczących największych problemów z jakimi zmaga się młodzież. Prowadzę także szkolenia dla nauczycieli. W trzech najtrudniejszych wychowawczo klasach w szkole zawodowej prowadzę przez cały rok zajęcia wychowawcze. Duże wyzwanie i wielki sukces.

1995
(AS) Przez dwa lata prowadzę studencką grupę teatralną. Wystawiamy kilka spektakli. Robimy m.in. ilustrację teatralno – taneczną do wykładu archeologa, Bogusława Dąbrowskiego pt.: „3000 lat historii Jerozolimy”.

taniec

1997Wakacje z SbS 11
Nasz pierwszy obóz wędrowny w Karkonoszach. Celem obozu jest oderwanie młodych ludzi od nałogów oraz toksycznego środowiska, w którym żyją na co dzień oraz wskazanie nowych wzorców do naśladowania.

1998
W naszym biurze w Kołobrzegu w każdą niedzielę rano organizujemy spotkania dla dzieci z biednych rodzin. Czytamy im książki, opowiadamy historie, wyprawiamy urodziny, po prostu jesteśmy z nimi.

1999
Zaczynamy zapraszać młodych wolontariuszy z USA, Wielkiej Brytanii i Australii. Mają po 18-19 lat. Przyjeżdżają na rok. Uczą języka angielskiego oraz angażują się w działalność społeczną.

W liceachZ grupą 18 Amerykanów ze szkoły średniej Laurelwood Academy odwiedzamy kołobrzeskie licea, aby dać młodym Polakom możliwość spotkania rówieśników z innej strefy kulturowej. Duży sukces. Wyjazdy za granicę nie są w tym czasie jeszcze popularne czy łatwo dostępne.

W Hotelu New Skanpol przez dwa tygodnie prowadzimy wykłady dla młodzieży poświęcone dbaniu o zdrowie i relacje międzyludzkie. Uczestniczy 250 osób. Duża i ważna impreza, która ściąga media prywatne i państwowe.

new-skanpol-1

new-skanpol-2

Scott, Agata, Melissa, Cherilyn1999
Trzy razy w tygodniu w Radiu Kołobrzeg prowadzimy audycje pt.: „Nie mówię po polsku”. Program jest w języku angielskim. Jego celem jest zachęcenie ludzi do nauki języka angielskiego. Internet nie jest jeszcze powszechnie dostępny. Nagrywamy 110 audycji.

2000
W naszym biurze w Kołobrzegu organizujemy Angielski Klub Dyskusyjny dla osób z miasta.

Lydia, Agata, Laura2001
Zakładamy zespół muzyczny. Zespół występuje podczas organizowanych przez nas imprez.

Trzynik2002
W popegeerowskiej miejscowości Trzynik organizujemy gry i zabawy dla dzieci ze wsi. W grudniu przygotowujemy dla nich wszystkich paczki świąteczne.

Siemyśl 12003
W sali kinowej Domu Kultury we wsi Siemyśl przez pół roku organizujemy cotygodniowe spotkania dla młodzieży. Przychodzi 70 osób. Gramy, śpiewamy, opowiadamy historie, bawimy się z nimi, organizujemy koncerty i pokazy. Ktoś mówi: „Dziękujemy Wam, że przyjechaliście, bo w przeciwnym razie siedzielibyśmy teraz na przystanku autobusowym i palilibyśmy papierosy”. Czujemy, że zmieniamy świat na lepsze.

Siemyśl 2

2004
Zakładamy Chór Gospel dla naszych uczniów, który wykonuje repertuar w języku angielskim.

W domu Kultury w Kołobrzegu prowadzimy zajęcia tańca dawnego i izraelskiego. Fajna zabawa, w cieniu innej kultury, dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć.

2

Achell i Lydia Troyer2005
Z myślą o osobach, które uczą się języka angielskiego  dla gazety Rzecz Kołobrzeska zaczynamy pisać cotygodniowe felietony w języku angielskim. Dziewczyny z Teksasu spisują się na medal.

Maciek_okladka.indd2006
Z inspiracji naszych uczniów wydajemy książkę pt.: „Amerykańskie Zmagania”, która opowiada o przedzieraniu się młodego człowieka przez gąszcz życia i ostatecznym jego zwycięstwie.

Zaczynamy regularnie jeździć na SLOT Art Festival do Lubiąża, gdzie na siedmiotysięcznej imprezie dla młodzieży jako wolontariusze prowadzimy warsztaty:

– Rzuć palenie!
– Obrazy z materiału – patchwork
– Wegetarianizm na plus
– Taniec izraelski i dawny
– Bajkogadanie

baj2[1]

2007
Począwszy od tego roku w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Soteria zaczynamy organizować w Zakościelu oraz innych miejscowościach ogólnopolskie konferencje (ok. 20), podczas których prowadzimy m.in.:
– warsztaty gospel z udziałem zawodowych, czarnych muzyków z Wielkiej Brytanii
– warsztaty edukacyjne, poświęcone wychowywaniu dzieci
– warsztaty dla kobiet, poświęcone budowaniu poczucia własnej wartości

Nagranie z Warsztatów Gospel, które odbyły się w dniach 7-10 listopada 2008 roku w Zakościelu. Chór złożony z amatorów po trzech dniach prób wystąpił w budynku Chrześcijańskiej Społeczności ToMy w Tomaszowie Mazowieckim. Na koncercie zasiadło 250 osób. Warsztaty poprowadzili Paul i Trevor z Anglii.

Nagranie z warsztatów poświęconych tańcowi z flagami, które się odbyły w kwietniu 2013. Poprowadząca: Dorota Herok z Cieszyna.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3

9

10

16

10

17

6

14

Świetlica2008
W świetlicy środowiskowej w Kartuzach prowadzimy zajęcia języka angielskiego dla dzieci z biednych rodzin.

2009
Na Pojezierzu Drawskim zakładamy i przez dziesięć dni prowadzimy w oparciu o wolontariuszy klimatyczną wakacyjną kafejkę o nazwie „Czarna Porzeczka”, w której odbywają się koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi i warsztaty.

E56ba1

2010
(MS) Na portalu pisarzy amatorów eioba.pl zaczynam publikować teksty o tematyce społecznej. W ciągu trzech lat zamieszczam 100 artykułów.

 

 

2013daryduchowe-okladka-jadc582odajnia.jpg
Powołujemy do życia Fundację Wszystko Jest Możliwe.

Podsumowując nasze duchowe doświadczenia wydajemy naszą drugą książkę pt.: „Dary duchowe w teorii i w praktyce”, która zawiera autentyczne historie spotkań z Bogiem.

W sierpniu organizujemy na Kaszubach pierwszy Power Camp – obóz dla ciała i dla ducha.

PC1 5

PC1 1

PC1 2

PC1 3

PC1 4

2014
PDKW styczniu zbieramy historie pana Szymona Bachira, zwykłego człowieka, który w niezwykły sposób opowiedział o przedwojennym życiu na Kresach, piekle wojny i brutalnych początkach PRL-u, i wydajemy je w formie książki pt.: „Podróż do Kresów dzieciństwa”.

W sierpniu na Kaszubach organizujemy  drugi Power Camp. Przyjeżdża 50 osób. Mamy kawiarenkę i gra profesjonalny zespół muzyczny. Przemawia kilku znakomitych mówców. Pogoda dopisuje.

pc-2014-2

dsc_0026

We wrześniu uruchamiamy Kościół Uliczny. Od tego momentu, w każdy wtorek o godz. 17.00 wydajemy ok. 150 posiłków dla potrzebujących. Na każdym spotkaniu gramy i przemawiamy do ok. 200 osób .

dsc_0080

dsc_00291

dsc_0004.jpg2015 

Styczeń. Wydajemy czwartą książkę. Nosi tytuł: „Moc przez modlitwę”i jest napisana przez dziewiętnastowiecznego pisarza amerykańskiego E.M. Boundsa.

 

Kwiecień. Organizujemy konferencję, podczas której mówcą jest znany w środowisku chrześcijańskim specjalista do spraw profilaktyki uzależnień i autor wielu książek – Leszek Korzeniecki.

21

4

Czerwiec. Komitet organizacyjny festiwalu o nazwie Tydzień Jezusa powierza naszej fundacji opracowanie programu TJ logoimprezy i doprowadzenie do jego realizacji. Gwiazdą festiwalu jest Brent Grosvenor (USA) z broadwayowskim musicalem pt.: „Filary Ognia”. Wśród innych wykonawców znajduje się Leland Johnson (USA), który śpiewa piosenki Elvisa Presleya, Marsha Otondi (Kenia) – wokalistka muzyki gospel, Leye Oladipupo (Londyn) – utalentowany multiinstrumentalista, grający soul, R&B, reggae, polski raper Kolah, trzy zespoły grające w rytmie jazz, worship, gospel – Praise Session BandKanaan i Wniebogłosy, grupa Sami Twoi czyli 50 dzieci przy wsparciu czołowych polskich muzyków, rockowy zespół Przed Nami, grupa CorTuum i grupa teatralna Tożsami. Musical Brenta Grosvenora pt. „Filary Ognia” ogląda 1.300 osób W festiwalu uczestniczy łącznie 7.000 osób. Imprezę finansują trójmiejskie kościoły.

DSC_0196

dsc_0101

1

2

DSC_0128

DSC_0158

DSC_0239

ProZdrowie logoOpracowujemy wystawę, promującą zdrowy styl życia, o nazwie Pro Zdowie. Jest to duże, profesjonalne przedsięwzięcie. Odwiedzający wystawę zapoznają się z ośmioma zasadami, których przestrzeganie zapewnia dłuższe i lepszej jakości życie. Goście otrzymają praktyczne informacje na temat funkcjonowania organizmu oraz wskazówki jak zdrowo żyć. Będą mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną, spróbować zdrowe potrawy i skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem. Planujemy, że każde ze spotkań odwiedzi ok. 300 osób. Przejście przez wszystkie stanowiska zajmie ok. 1,5h. Już teraz wiemy, że będzie się cieszyła dużym zainteresowaniem.

DSCN1284

DSCN1177

1_max

Lipiec. W Gdańsku organizujemy występy zespołu Mick & Elli ze Szwajcarii. Mick to Polak, Mirosław Kałużny, gitarzysta, który przez wiele lat był liderem wrocławskiej grupy Heavy Blues i muzykiem sesyjnym, który występował m.in. z Krystyną Prońko, Beatą Bednarz, Mietkiem Szcześniakiem, MateO, Sondrą Peters (Andrae Crouch), Wayne Ellington (Blur, Tom Jones, Gloria Gaynor), Jnr. Robinson – “Best male vocalist of the year” 94/95 (Chaka Khan, Deniece Williams, Mica Paris, Michael Bolton, Yolanda Adams. ), Alexia Gardner (Swiss Jazz Award 2011), Breggett Rideau (Wynton Marsalis, Marcus Miller). Mick & Elli wydali pięć albumów. Mick & Elli to gitara i wokal z najwyższej bluesowej półki.

Sierpień. Po raz trzeci organizujemy Power Camp na Kaszubach. Tym razem impreza trwa tydzień. Przyjeżdża ok. 70 osób. Wśród pięknej przyrody rodziny mogą spędzić ze sobą wysokiej jakości czas. Osoby samotne mogą poznać nowych przyjaciół. Jest to tydzień dobrego słowa, życzliwości i wzniosłych marzeń, a wszystko to bez chemii i używek.

PC 2015

Grudzień. Zyskujemy profesjonalne narzędzie do pracy z osobami uzależnionymi. Dokument wystawił Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień w Gdańsku.

sw1

2016

Marzec. Konferencja. Prowadzący: Leszek Korzeniecki i Agata Strzyżewska.

Kwiecień. Pierwsze webinary.