fwjm twórcy

Agata1– Agata Strzyżewska –

Z zawodu i zamiłowania uczę. Uczyłam angielskiego, fizyki, chemii, matematyki, tańca, szycia, modlitwy, zdrowego gotowania, gry na gitarze, pantomimy i uczenia innych. Jestem samoukiem o duszy odkrywcy. Uwielbiam robić nowe rzeczy, poznawać nowych ludzi, mieszkać w nowych miejscach. Lubię modyfikować, zmieniać, poprawiać, ulepszać, powiększać i upiękniać.

Bardzo lubię ludzi. Od zawsze starałam się ludzi gromadzić, skupiać i angażować wokół wspólnych pasji. Nie ma dla mnie większej radości niż pomaganie innym w odkrywaniu ich powołania, ich prawdziwych pasji i miejsca na tym świecie.

W chwili obecnej marzę o miejscu, gdzie marzenia i ludzki potencjał będą mogły się spotkać i wydawać na świat cudowne dzieci. Fundacja Wszystko Jest Możliwe powstała właśnie po to, by umożliwiać realizację Bożych i ludzkich pragnień.

„Czego oko nie widziało i ucho nie słyszało, i co do serca ludzkiego nie wstąpiło, to przygotował Bóg tym, którzy Go miłują” – wierzę w to z całego serca.

 

 


Maciek– Maciej Strzyżewski

Po studiach, wraz z żoną i dwoma zaprzyjaźnionymi małżeństwami, opuściliśmy okolice Warszawy i wyjechaliśmy do Kołobrzegu, gdzie wspólnie założyliśmy szkołę językową o nazwie: Instytut Języków Obcych „School by the Sea”. Szkoła okazała się wielkim sukcesem. Po niedługim czasie mieliśmy 500 uczniów i 28 pracowników z Polski, USA, Anglii i Australii.

W SbS byłem zastępcą dyrektora, a także wykładowcą języka angielskiego. Uczyłem oficerów kołobrzeskich jednostek wojskowych, którzy przygotowywali się do wejścia do NATO. Prezydenta miasta uczyłem w jego gabinecie pomagając mu w poszukiwaniu partnerów zagranicznych.

Były to bardzo ciekawe i dobrze płatne zajęcie, ale we wnętrzu miałem głód działań innego typu. Chciałem pracować z ludźmi i dla ludzi, z potrzeby serca, dla satysfakcji, bezinteresownie. Na początku założyłem otwarty Klub Dyskusyjny dla osób z miasta, które chciały w języku angielskim wymieniać swoje poglądy na temat problemów życia i świata. Stworzyłem Klub Dziecięcy, dla dzieci z biednych rodzin, aby dać im pragnienia i nadzieję na udaną przyszłości. Stworzyłem Chór Gospel dla naszych uczniów. Byłem autorem cyklu radiowego pt.: „Nie mówię po polsku” prowadzonych przez anglojęzycznych nauczycieli mojej szkoły. Nagraliśmy łącznie 120 audycji. W wiejskiej sali kina z lat 70-tych, z żoną oraz grupą przyjaciół, przez wiele miesięcy prowadziliśmy regularne spotkania dla młodzieży. We wsi, w której mieszkało 300 mieszkańców, przychodziło regularnie 70 osób.

W dziesiątkach szkół warszawskich, pruszkowskich i kołobrzeskich przeprowadziłem setki wykładów z zakresu profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia. Prowadziłem też darmowe, publiczne programy antystresowe i odwykowe dla palaczy. Po podróży do Zambii i Zimbabwe przemawiałem na żywo do ponad 2000 osób, opowiadając o problemach nękających Afrykę.

W roku 2006, pod wpływem sugestii moich uczniów, napisałem książkę pt.: „Amerykańskie Zmagania”, która jest sprawozdaniem z mojej 15 miesięcznej, pełnej przygód, podróży po USA.

W tym samym roku nastąpiła moja przeprowadzka na Kaszuby. Tutaj rozpoczęła się moja przygoda z piórem. Na przestrzeni dwóch lat napisałem 80 artykułów o tematyce społecznej oraz 60 o tematyce duchowej, które łącznie przeczytało blisko 300.000 czytelników. Ku mojemu zaskoczeniu, już na samym początku kariery, przez wiele tygodni utrzymywałem się na pierwszym miejscu listy najbardziej poczytnych autorów portalu Eioba.pl, który skupia cztery i pół tysiąca pisarzy.

Przez kilka lat byłem wiceprezesem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Soteria, które organizowało inspirujące konferencje i obozy dla osób, które interesują się pogłębianiem życia duchowego, dla muzyków, nauczycieli, kobiet, młodzieży i dzieci.

W 2011 stworzyłem Portal Ludzi Głodnych i Spragnionych Boga o nazwie „Jadłodajnia”, którego jestem redaktorem naczelnym.

14 czerwca 2013 powołaliśmy z żoną Fundację Wszystko Jest Możliwe.

Największy wpływ na moje życie twórcze i zawodowe wywarł Jezus Chrystus oraz impreza o nazwie Slot Art Festival.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s