profilaktyka uzaleźnień

DSC_0071Podczas pracy streetworkerskiej, którą nasi wolontariusze od ponad roku prowadzą na ulicach Gdańska, spotykamy setki osób, którym nałóg zniszczył życie. Każdego dnia stawiamy sobie pytanie: w jaki sposób można im pomóc? Karmimy ich, kierujemy ich na odtrucie i terapię. Zajmujemy się również działalnością profilaktyczną. W szkołach prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i rodziców, ostrzegające przed zgubnym wpływem złych wyborów.

Do niedawna jedynymi problemami na mapie uzależnień były alkohol i narkotyki. Obecnie lista jest znacznie dłuższa. Dołączyły do niej pornografia oraz inne zjawiska związane z korzystaniem z komputera i internetu, nadpobudliwość dzieci wynikająca ze złego odżywiania i w końcu wszechdostępne dopalacze.

sw1Myślimy intensywnie nad otworzeniem w Gdańsku Punktu Konsultacyjnego dla Osób Uzależnionych, gdzie będzie można otrzymać profesjonalną poradę, wsparcie i pokierowanie do właściwych instytucji, specjalizujących się w rozwiązywaniu danego problemu.

Niedawno uzyskaliśmy kolejne narzędzie przydatne w naszej misji, a mianowicie profesjonalne przeszkolenie dotyczące pracy z osobami uzależnionymi. Dokument wystawił Wojewódzki Ośrodek Terapii Uzależnień w Gdańsku. Dzięki temu, już w tej chwili, mamy dostęp do kompleksowej obsługi osób uzależnionych, z czym do tej pory się borykaliśmy. Ułatwi to nam wyciąganie osób z życia na ulicy.

Wolontariusze FWJM pod Złotą Bramą w Gdańsku
1a 1b 2 14 DSC_0016 DSC_0016a DSC_0047 DSC_0050a DSC_0053 DSC_0071 DSC_0072 DSC_0096 DSC_0101 DSC_0117 DSC_0131 DSC_0133 DSC_0166

Zajęcia z profilaktyki uzależnień w Szkole Podstawowej w ŁapalicachDSC_0060.jpg

 

Reklamy