warsztaty bajkogadanie

4Nie zgadzamy się na nudne przemówienia polityków, nudne lekcje w szkole czy nudne kazania w kościele.

Czy słuchałaś kiedykolwiek opowieści, które mogłyby się nigdy nie kończyć, bo były tak wciągające? Umiejętność ciekawego opowiadania to sztuka, która może być doskonalona. Uczyliśmy się jej podczas warsztatów o nazwie bajkogadanie na SLOT Art Festiwal. Wzięły w nich udział osoby w wieku od 15 do 40 lat. W większości byli to studenci i uczniowie szkół średnich, ale także urzędniczka, nauczycielka, dziennikarka i psycholog, wszyscy ci, dla których opowiadanie ciekawych historii w ciekawy sposób jest ważne.

Jak się wkrótce okazało dla jednych warsztaty były możliwością podciągnięcia swoich umiejętności, a dla innych terapią. Wiele osób przyszło, aby przełamać swój strach przed publicznymi wystąpieniami, zmierzyć się z wadą wymowy czy sprawdzić jak ludzie reagują na to, co mają im do powiedzenia. Mogli to zrobić bez lęku, bo środowisko było bardzo życzliwe i wyjątkowo wyrozumiałe. Wstąpienia były oceniane pod kątem silnych i słabych stron. Była to świetna nauka i twórcza zabawa.

Warsztaty objęły cztery spotkania. Każde było poświęcone innemu rodzajowi historii. Uczestnicy opowiadali historię z życia, historię zabawną, historię ciekawego człowieka i bajkę z morałem. Oprócz wystąpień odbywały się także ćwiczenia i zadawane były prace domowe. Jedno z ćwiczeń polegało na tym, że zespół składający się z 5-6 osób miał ułożyć historię. Każda z nich mogła wypowiedzieć tylko jedno zdanie. Na przygotowanie zespół miał jedynie 10 minut. Efekt był zaskakująco dobry:

Warsztaty mają wartość szkoleniową, terapeutyczną i integracyjną. Jest to wysokiej jakości trening intelektualny. Przyda się on szczególnie osobom, które pracują z ludźmi. Jeżeli chcesz, aby warsztaty z bajkogadania odbyły się w Twojej firmie, skontaktuj się: Maciej Strzyżewski, tel.: 695 401 246, email: fwjm.biuro@gmail.com. Działamy w okolicach Trójmiasta.

1

2

3

4

5

6

Reklamy